2011 Birželio 27

A. Zuokas ketina kurti politinę partiją

veidas.lt

BFL

Vilniaus miesto meras, visuomeninio judėjimo TAIP lyderis Artūras Zuokas ketina kurti naują politinę partiją.

“Per tam tikrą laiką mes informuosime visuomenę apie naujos politinės jėgos atsiradimą, kuri vienys centro dešinės pakraipos politikus, kuriems bus nesvetima atsakingo liberalizmo idėja ir krikščioniškosios vertybės”, – sekmadienį LTV laidai “Savaitė” sakė A. Zuokas.

Jis pranešė, kad parengiamieji darbai steigti naują partiją jau vyksta, o rudenį bus priimti formalūs sprendimai.

Kita vertus, meras garantavo, kad miesto vadovo pareigų į Seimo nario mandato jis nekeis.

“Be abejonės, neplanuoju tapti Seimo nariu”, – tvirtino A. Zuokas.

Paklaustas apie Darbo partijos lyderiui Viktorui Uspaskichui duotą pažadą nekurti naujos partijos sostinės vadovas pareiškė, kad nieko panašaus nežadėjęs. Be to, esą po “darbiečių” grasinimų trauktis iš valdančiosios daugumos Vilniaus miesto savivaldybės tarybos situacija pasikeitė.

Tuoj po Vilniaus miesto mero rinkimų balandį Darbo partijos lyderis Viktoras Uspaskichas žurnalistams sakė, kad “darbiečių” paramą per mero rinkimus A. Zuokas gavo su sąlyga, kad ateityje nekurs naujos partijos ir nekandidatuos į Seimą.

“Taip, aš kalbėjau su A. Zuoku tuo klausimu ir kalbėjau visiškai objektyviai todėl, kad jis priešrinkiminėje kampanijoje kalbėjo – jiems nereikia politikos, jam nereikia politinės organizacijos, jis yra nepriklausomas, nepartinis kandidatas, jis formuoja būtent tokį sąrašą”, – balandį sakė V. Uspaskichas.

“Aš pasirašant šitą dalyką sakiau: mes tave palaikysim iki tol, kol tu tarnausi būtent vilniečiams ir nesikiši per daug į politiką. Nori prisiimti Vilniaus, Lietuvos sostinės, ūkį, prisiimk, mes padėsim, neapgaudinėk rinkėjų. Tai yra tiesa”, – kalbėjo Darbo partijos lyderis.

2012 metais vyks rinkimai į Seimą.

A. Zuokas jau yra vadovavęs politinei partijai. 2003-2010 metais jis buvo Liberalų ir centro sąjungos pirmininkas. 2008 metais su šia partija buvo išrinktas į Seimą, bet 2009 metų pabaigoje mandato atsisakė, o 2010-aisiais, artėjant savivaldos rinkimams, paliko ir partiją. Nuo 2010 metų jis – visuomeninio judėjimo TAIP (Tėvynės atgimimas ir perspektyva) pirmininkas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...