2011 Birželio 15

Dalybos sostinės valdžioje

veidas.lt

BFL

Vilniaus miesto taryboje prasidėjo valdžios dalybos. „Vilniaus meras Artūras Zuokas, atrodo, jau pasijuto sėdintis ne tvirtoje vadovo kėdėje, o ant parako statinės, nors sostinei diriguoja dar tik porą mėnesių”, – skelbia „Lietuvos rytas”.

Dienraštis teigia, kad „A. Zuoką ėmė atvirai šantažuoti Darbo partijos lyderis europarlamentaras Viktoras Uspaskichas. Jis grasina pasitraukti iš dabartinės valdančiosios koalicijos „4+” ir persimesti į opozicijos pusę.

Tokio spaudimo V. Uspaskichas griebėsi norėdamas išsireikalauti kuo daugiau postų administracijoje ir savivaldybės įmonių vadovybėje.

Pajutę galimos valdžios kvapą, su „darbiečiais” puolė flirtuoti opozicijoje atsidūrę konservatoriai.”

„Nesutarimai dėl postų Vilniuje – pasirengimas ateinantiems Seimo rinkimams“, – teigia „Vilniaus diena“. Dienraštis praneša, kad „Darbo partijos (DP) nariai pagrasino trauktis iš Vilniaus tarybos valdančiosios koalicijos. Kas jiems netinka, nekonkretizuojama, tik svarstoma, kad DP nariai ir „zuokininkai“ nepasidalija postais. Be to, nuo šio pareiškimo galima laikyti, jog DP pradėjo ruoštis rinkimams į Seimą.

DP pirmininkas Viktoras Uspaskichas pareiškęs, kad jo partijos nariai žada trauktis iš Vilniaus tarybos valdančiosios koalicijos, žeria kaltinimus kolegoms. Vilniaus vadovas Artūras Zuokas kol kas stengiasi išlaikyti ramybę. Konservatoriai bent jau mintyse matuojasi mero krėslą.

V. Uspaskichas nesutarimų priežasčių neatskleidė, tik kartojo, kad jo partijos kolegos sostinėje nesutaria su kitais valdančiaisiais.

„Nesutariama dėl daugelio klausimų. Praktiškai dėl visko nerandame bendros kalbos. Per naujus rinkimus rinkėjai mumis nepasitikės, jei toliau taip bus“, – dėstė V. Uspaskichas.

Opozicinėmis laikomų, tačiau oficialiai tokiomis nepasiskelbusių Tvarkos ir teisingumo frakcijos bei Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) atstovai tikina nieko apie galimą griūtį negirdėję.

„Lietuvos rytas“ teigia, kad „Dauguma sostinės politikų vakar neabejojo, kad V. Uspaskichas kol kas rimtai neketina palikti A. Zuoko stovyklos, o viešų grasinimų griebėsi tikėdamasis nuolaidų vykstančiose valdžios dalybose.

V. Uspaskichas merui skyrė laiko iki penktadienio.

Per šias dienas „darbiečių” lyderis turėtų stebėti, ar jo grasinimai davė kokių nors vaisių, ir tada spręsti.”

Nors V. Uspaskichas vakar plačiai postringavo apie atsakomybę rinkėjams ir politinę įtaką, akivaizdu, kad „darbiečiams” šiuo metu labiausiai rūpi savivaldybei priklausančių „Vilniaus vandenų” vadovybė.

Pats A. Zuokas vakar pabrėžtinai atsargiai komentavo padėtį.

„Lietuvos ryto” televizijai sostinės meras teigė nežinąs, dėl ko ant jo supyko V. Uspaskichas.

Vilniaus vadovas žadėjo nedelsdamas sėsti su „darbiečiais” prie derybų stalo ir viską išsiaiškinti.

Tačiau net jei V. Uspaskichas ir iš tiesų nuspręstų palikti A. Zuoką, nauja sostinės valdžia būtų formuojama ilgai ir sudėtingai, o naujas meras greičiausiai būtų renkamas tik rudenį.”

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...