2011 Balandžio 05

Savivaldybės

A.Vinkus iš diplomatinės tarnybos trauksis Neringos mero rinkimų dieną

veidas.lt

Lietuvos ambasadorius Rusijoje Antanas Vinkus iš Lietuvos diplomatinės tarnybos trauksis naujos kadencijos Neringos miesto savivaldybės tarybos pirmojo posėdžio dieną, teigia Užsienio reikalų ministerija.

Ministerija BNS antradienį informavo gavusi diplomato raštą, kuriame jis praneša, jog balandžio 14-ąją numatyto naujos kadencijos Neringos miesto tarybos pirmojo posėdžio ir mero rinkimų dieną “planuoja paduoti pareiškimą dėl diplomatinės tarnybos sutarties nutraukimo procedūros”.

Diplomatinės tarnybos įstatymas numato, kad su diplomatu, tapusiu valstybės politiku, įskaitant savivaldybės tarybos narius, diplomatinės tarnybos sutartis turi būti nutraukta. Vietos savivaldos įstatymas draudžia merui ir mero pavaduotojui dirbti kitose institucijose, įstaigose, įmonėse ir organizacijose ir gauti kitą atlyginimą, išskyrus atlyginimą už mokslinę, pedagoginę ar kūrybinę veiklą.

“Valstybės politiku tampama prisiekus pirmajame savivaldybės tarybos posėdyje. Diplomatiniam atstovui tokiu atveju nedelsiant pradedama įstatymuose numatyta jo atšaukimo procedūra”, – BNS pranešė URM Spaudos ir viešųjų ryšių skyrius.

“Ambasadoriui A.Vinkui tapus Neringos savivaldybės tarybos nariu, Užsienio reikalų ministerija nedelsdama atliks atliks įstatymuose (Diplomatinės tarnybos, Valstybės tarnybos ir kt.) nustatytus veiksmus”, – teigia ministerija.

Socialdemokratai, kurių sąrašo lyderis buvo A.Vinkus, iškovojo pergalę rinkimuose į Neringos savivaldybę. A.Vinkus žada siekti mero posto.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...