2010 Gegužės 31

Rinkimai Kolumbijoje

A. Mockus – antrajame ture

veidas.lt

Buvęs Kolumbijos gynybos ministras Juanas Manuelis Santosas (Chuanas Manuelis Santosas) sekmadienį nesunkiai laimėjo pirmąjį prezidento rinkimų ratą ir sustiprino savo pozicijas prieš birželį vyksiantį antrąjį turą, po kurio paaiškės, kas valstybės vadovo poste pakeis JAV sąjungininką Alvaro Uribe (Alvarą Uribę).

Iš elitinės šeimos kilęs J.M.Santosas, kuris yra A.Uribe šalininkas, sekmadienį surinko 47 proc. balsų ir gerokai aplenkė buvusį Bogotos merą, lietuvių kilmės Antaną Mockų, gavusį 22 proc. balsų, rodo balsavimo rezultatai.

J.M.Santosas ir A.Mockus susirungs birželio 20-ąją vyksiančiame antrajame prezidento rinkimų rate.

J.M.Santoso pergalė laikoma prezidento A.Uribe neblėstančio populiarumo, kurio nesumažino virtinė skandalų, įrodymu.

“Prezidente, tai jūsų ir visų mūsų, norinčių išsaugoti jūsų didį palikimą, triumfas”, – sakė buvęs gynybos ministras miniai džiūgaujančių savo šalininkų sekmadienį, kai buvo paskelbti balsavimo rezultatai.

A.Uribe prezidentavimo metu Jungtinių Valstijų remiamas karas su narkotikų kontrabanda besiverčiančiais sukilėliais davė rezultatų ir smarkiai išaugo investicijos į energetiką ir kalnakasybą. Tačiau Aukštasis teismas uždraudė A.Uribe siekti trečios kadencijos, nors jį remia daugiau nei 60 proc. šalies gyventojų.

“Tai aiški parama prezidento Alvaro Uribe demokratinei saugumo politikai provincijose, kurioms teko kęsti žiaurų smurtą”, – sekmadienį vėlai vakare sakė analitikas, buvęs ministras Eduardo Pizano (Eduardas Pisanas).

Investuotojus veikiausiai pradžiugins įtikinama J.M.Santoso pergalė, nes manoma, kad JAV ir Didžiojoje Britanijoje išsilavinimą įgijęs buvęs gynybos ministras labiau nei ekscentriškasis A.Mockus bus linkęs tęsti A.Uribe politiką dėl reguliavimo, mokesčių ir fiskalinių suvaržymų.

A.Mockaus pozicija ekonomikos klausimais rado atgarsį visuomenėje, ir jis netikėtai daugeliui stebėtojų tapo vienu pagrindinių pretendentų į prezidentus. Tačiau lietuvių imigrantų sūnus sekmadienį surinko tik 3,1 mln. balsų – perpus mažiau nei J.M.Santosas.

A.Mockaus šalininkai, rankose laikydami gėles ir žalios spalvos balionus – būtent Žaliųjų partijai, turinčiai vos kelias vietas Kongrese, atstovauja buvęs Bogotos meras – skandavo: “Taip, mes galime”.

“Antrasis (rinkimų) ratas suteikia mums progą įgyvendinti gilią kultūrinę transformaciją, kuri išvaduoja mūsų šalį nuo smurto, narkotikų kontrabandos ir favoritizmo… taip pat išlaisvina mus nuo didžiulės nelygybės”, – sakė A.Mockus savo šalininkams.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...