Veidas.lt Veidas.lt
A. Mazuronis prokurorams apskundė premjero rezidencijos rekonstrukciją
Seimo Audito komiteto narys “tvarkietis” Andrius Mazuronis kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl galimai neskaidriai vykusių konkursų premjero rezidencijai rekonstruoti.

Anot parlamentaro, po šią savaitę vykusio Seimo Audito komiteto narių apsilankymo ministro pirmininko rezidencijoje Turniškėse tapo akivaizdu, kad rekonstrukcijos darbų atlikimo sąmatoje numatyti įkainiai neatitinka realiai atliktų darbų kainos ir kokybės.

“Darbų sąmatoje nurodytų naudojamų medžiagų, perkamų įrenginių, įtaisų, atliekamų darbų įkainiai neretai yra daug didesni negu jie buvo ekonominio pakilimo laikotarpiu ar yra šiuo metu”, – rašoma A.Mazuronio pranešime.

Abejonių Seimo nariui kelia ir ankstesnė Vyriausybės kanceliarija, kuri galimai nepakankamai atidžiai, sąžiningai ir protingai vertino sudaromos sutarties sąlygas. Be to, kaip teigia A.Mazuronis, pasikeitus ekonominei situacijai ir rinkos kainoms, turėjo būti peržiūrėtos rangos sutarties sąlygas ir atitinkamai sumažinti atliekamų darbų bei medžiagų įkainiai.

Parlamentaras atkreipė dėmesį, kad konkurse dėl premjero rezidencijos rekonstrukcijos dalyvavo tik du rangovai ir, kaip teigiama, laimėjo mažiausią kainą pasiūlęs rangovas.

“Kyla abejonių, ar tikrai šis konkursas vyko skaidriai, kadangi, kaip paaiškėjo, kitiems rezidencijos rekonstrukcijos darbams atlikti skelbiamuose konkursuose dalyvaudavo aštuonios ir daugiau rangos kompanijos, tuo metu šiame konkurse kažkodėl dalyvavo tik dvi. Rekonstrukcijai, vykstančiai nuo 2006 metų, Vyriausybė 2006 metais skyrė 1,9 milijono litų, 2008 metais – dar 1,5 mln. litų, tačiau darbai vis dar nebaigti”, – teigė Seimo narys.

Jis tikisi, kad Generalinė prokuratūra ištirs, ar konkurso Ministro pirmininko rezidencijos rekonstrukcijai metu nebuvo sudaryti slapti susitarimai, ar Ministro pirmininko tarnyba, sudarydama su rangovu statybos rangos sutartį bei sutikdama su jos sąlygomis ir pateikta darbų sąmata, nepažeidė įstatymų reikalavimų, bei kas galėjo lemti didelius finansinius nesutapimus.

Pagal sutartį prieškariu statyto dviaukščio namo rekonstrukcija atsieis 4,7 mln. litų.

Išnagrinėjęs rekonstrukcijos dokumentus A.Mazuronis sudarė abejotinų darbų lentelę. Jam įtarimų sukėlė, kad sklypo plano korektūra atsiėjo 30 tūkst. litų, įskaičiuojant pridėtinės vertės mokestį (PVM), interjero projektas – 44 tūkst. litų, ardymo darbai – beveik 290 tūkst. litų.

A.Mazuronis paskaičiavo, kad už vieną kvadratinį fasado apšiltinimo su tinku metrą sumokėta 367 litai. Parlamentarus nustebino, kad vidaus elektros šviestuvams su medžiagomis numatyta 167 tūkst. litų, 8 lauko šviestuvams – 55 tūkst. litų.

Labiausiai stebinančiu dalyku A.Mazuronis pavadino rūsio sienos restauravimą – 35 kvadratinių metrų akmenų sienai išleista beveik 43 tūkst. litų.

Dviejų aukštų premjero rezidencijoje pirmame aukšte bus įrengta drabužinė, svetainė, tualetai. Antrame aukšte yra du vaikų kambariai, miegamasis ir svečių kambarys, rūsyje įrengta nedidelė pirtis, sūkurinė vonia. Name bus židinys ir žiemos sodas.

Rekonstruojama ministro pirmininko rezidencija priklauso Vyriausybei. Šis 620 kvadratinių metrų su rūsiu namas statytas 1938-1939 metais.

Rezidencija kartu su prezidentų Dalios Grybauskaitės, Valdo Adamkaus ir Algirdo Brazausko gyvenamaisiais namais yra saugomoje Turniškių zonoje. Tuo metu dabartinis butas, kuriame gyvena A.Kubilius su žmona Rasa, yra kitapus Vadovybės apsaugos departamento saugomos teritorijos.

Daugiau šia tema:

Komentuokite