2011 Balandžio 26

Černobylio metinės

A. Lukašenka pyksta nepakviestas į Černobylį

veidas.lt

lukasenka07

Lankydamas nuo Černobylio katastrofos nukentėjusius kaimus, A. Lukašenka pakartojo, kad savo AE pastatys, o EK vadovą išvadino ožiu. Mat šis esą privertė Ukrainos prezidentą jo nekviesti į minėjimą Černobylyje, praneša LTV “Panorama”.

Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka Gomelio srityje pareiškė, kad atominė elektrinė (AE) – tik laiko klausimas, o pasipriešinimą šalies viduje esą finansuoja Europos Sąjunga, nes jėgainė būtų konkurentė Baltijos šalių ir Lenkijos projektams.

Europos Sąjungą jis pavadino liurbiais ir sakė, kad Baltarusija jai pavojinga, nes gyvena kitokį gyvenimą.

Ukrainos spauda pranešė, kad prezidentas Viktoras Janukovyčius į ceremoniją Černobylyje kaimyno nepakvietė paragintas Europos Komisijos (EK) vadovo Žozė Manuelio Barozo (Jose Manuel Barosso), ir A. Lukašenka jį užsipuolė, kad vainikus dėti gal ir gražu, bet jam pačiam svarbiau savo akimis pamatyti, kaip padėti nukentėjusiems kaimams.

“Deja, dabartinei Ukrainos vadovybei pakanka utėlėtumo. Pirštis niekam neketinu, ir, kaip čia geriau pasakyti, choro dainininku irgi neketinu būti – nei pas vieną prezidentą, nei pas kitą. Tad klausimą, kodėl ten nėra A. Lukašenkos, reikia užduoti V. Janukovyčiui.

O dėl tokių ožių kaip Barozas ir panašiai – na, kas toks Barozas? Na, buvo kažkoks Barozas Portugalijoje. Paskui išvijo jį, įtaisė kažkur Europos Komisijoje ar dar kažkur. Todėl aš mažiausiai rūpinuosi, kur ir ką viauktelėjo koks nors Europos valdininkas”, – sakė A. Lukašenka.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...