2011 Gegužės 22

A.Kubilius perrinkimą partijos pirmininku vertina gerai

A.Kubilius perrinkimą partijos pirmininku vertina gerai

veidas.lt

Scanpix

Tuo metu rinkimuose jam nusileidusi Seimo pirmininkė Irena Degutienė sako nesijaučianti “labai pralaimėjusi”.

“Aš tokį partijos narių balsavimą (…) vertinu kaip labai svarbų mandatą mano, kaip premjero, ir Vyriausybės darbų tęstinumui, pagrindinių darbų – finansų stabilizavimo, ekonomikos atsigavimo reikaluose, energetikos, kovos su korupcija reikaluose. Sėkmingai įgyvendindami šiuos darbus kartu su Seimu, su Seime veikiančia valdančiąja koalicija mes, kaip partija, esu įsitikinęs, labai sėkmingai ateisime ir į kitų metų Seimo rinkimus, kuriuose taip pat nugalėsime”, – paskelbus rinkimų rezultatus spaudos konferencijoje pareiškė A.Kubilius.

Partijos pirmininko pasikeitimo šiuose rinkimuose itin siekę tautininkai, pasak premjero, turėtų priimti daugumos partijos narių nuomonę.

“Partija yra demokratinė organizacija ir partijos nariai galėjo įsiklausyti į pačius įvairiausius argumentus – įvairių grupių, įvairių skyrių, įvairių bendrijų, ir tai yra gerai, kad tie argumentai buvo sakomi. Bet partija apsisprendė. Partijos narių dauguma apsisprendė iš tikrųjų labai geruose, intensyviuose, konkurencinguose rinkimuose. Ir demokratinė organizacija yra gyvybinga ir gyva tada, kai tie, kurie galvoja kitaip, priima daugumos priimtą sprendimą kaip visos partijos sprendimą”, – spaudos konferencijoje šeštadienį sakė A.Kubilius.

I.Degutienė, šeštadienio vakarą kartu su A.Kubiliumi dalyvavusi spaudos konferencijoje, teigė tikėjusis skaudesnio pralaimėjimo.

“Aš iš viso nesijaučiu pralaimėjusi. Pirmiausia aš džiaugiuosi tuo, kad laimėjo TS-LKD ir džiaugiuosi, kad demokratiniai procesai mūsų partijoje yra taip suprantami, jog kiekvienas partijos narys galėjo išreikšti savo poziciją. Labai esu laiminga ir džiaugiuosi. Nesijaučiu labai pralaimėjusi, nes, atvirai pasakius, galvojau, kad pralaimėsiu daugiau”, – paaiškėjus rinkimų rezultatams žurnalistams sakė I.Degutienė.

Seimo pirmininkė pridūrė, kad partijai liekantis vadovauti A.Kubilius turės atsižvelgti į ją palaikiusių partiečių poziciją.

“Aišku, Andrius turės įsiklausyti ir į kitų, kurie už mane balsavo, tam tikrą nuomonę ir nuo to mums tikrai yra tiktai geriau”, – dėstė ji.

I.Degutienė, be kita ko, išsakė nuomonę, kad į Seimo rinkimus 2012-aisiais partiją vedant A.Kubiliui, ji turi “didelį šansą” juose nugalėti.

Premjeras savo ruožtu pripažino, kad artėjant Seimo rinkimams vienas iš jo laukiančių darbų yra pasiekti partijoje didesnio susiklausymo.

“Mums labai svarbi yra tolesnė vidinė konsolidacija, kaip Irena sako, įsiklausyti į visas nuomones, jas apjungti ir po to jas efektyviai įgyvendinti”, – teigė jis.

Su šampano buteliu į partijos būstinėje Vilniuje vykusią spaudos konferenciją atvykusi I.Degutienė sveikindama A.Kubilių palygino save su šią savaitę kovoje dėl Lietuvos čempionų vardo “Lietuvos rytui” pralaimėjusiu “Žalgiriu”.

“Ką tik “Lietuvos rytas” pralaimėjo “Žalgiriui”, tai ir palyginau. Varžybos buvo užvakar. Tuo labiau, kad aš Kaune labai žiauriai pralaimėjau” – su šypsena veide kalbėjo I.Degutienė.

A.Kubilių naujai dvejų metų partijos pirmininko kadencijai dar turės patvirtinti TS-LKD suvažiavimas, šaukiamas birželio viduryje. Šeštadienį pasibaigus balsavimui partijos skyriuose paaiškėjo, kad už A.Kubilių balsavo 5 tūkst. 546 partiečiai, už I.Degutienę – 4 tūkst. 628 partijos nariai.

Konservatorių vadovą slaptu balsavimu galėjo rinkti visi TS-LKD nariai, kurių, partijos teigimu, yra 17 tūkst. Rinkimuose dalyvavo daugiau kaip 10 tūkst. partiečių – jie penktadienį ir šeštadienį balsavo TS-LKD vietos skyriuose, o neturintieji galimybės šiomis dienomis balsuoti partijos skyriuose savo valią pareiškė per išankstinį balsavimą gegužės 17–19 dienomis TS-LKD centrinėje būstinėje.

Į partijos pirmininkus dar buvo iškelti parlamentarai Mantas Adomėnas, Kęstutis Masiulis, Valentinas Stundys, Gintaras Songaila bei konservatorių Klaipėdos skyriaus pirmininkas Naglis Puteikis. V.Stundys ir K.Masiulis savo kandidatūras atsiėmė I.Degutienės naudai, varžytis dėl partijos pirmininko atsisakė ir M.Adomėnas. Tuo metu G.Songailai, šiuo metu jau pašalintam iš partijos, bei N.Puteikiui kelią dalyvauti rinkimuose užkirto partijos partijos Priežiūros komitetas. Komitetas pasiūlė prezidiumui šių kandidatų neregistruoti, argumentuodamas netinkama reputacija.

A.Kubilius partijai vadovauja nuo 2003-iųjų.

Kaip rodo šeštadienį dienraščio “Lietuvos rytas” paskelbta visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centro “Vilmorus” apklausa, konservatoriai yra trečia pagal populiarumą partija šalyje po socialdemokratų ir “tvarkiečių”. Pagal gegužės 5-12 dienomis atliktą apklausą, TS-LKD Seimo rinkimuose dabar surinktų 10,4 proc. rinkėjų balsų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...