2011 Gegužės 24

A. Ažubalis vieši Kinijoje

veidas.lt

BFL

Lietuvos užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis antradienį pradeda darbo vizitą Kinijoje, kur ketina aptarti dvišalius santykius ir ekonominį bei prekybinį bendradarbiavimą, ypač turizmo srityje, pranešė Užsienio reikalų ministerija.

Ministrą lydi verslo delegacija, susidedanti iš Lietuvos turizmo sektoriaus atstovų.

Gegužės 24-27 dienomis vykstančio vizito metu numatyti A. Ažubalio susitikimai su prekybos ministru Chen Demingu (Čen Demingi), užsienio reikalų ministru Yang Jiechi (Jang Dzieči).

“Turistų pritraukimas iš Kinijos yra viena prioritetinių Lietuvos atvykstamojo turizmo skatinimo sričių. Pagal Kinijos turizmo akademijos prognozes, 2011 metais iš Kinijos į įvairius pasaulio kraštus vyks apie 65 mln. turistų. Skaičiuojama, kad jie užsienyje išleis 55 mlrd. JAV dolerių”, – teigiama URM pranešime spaudai.

Lietuvos užsienio reikalų ministras taip pat skaitys paskaitą Pekino užsienio studijų universitete, susitiks su šio universiteto prezidentu Čen Julu (Chen Yulu), dalyvaus Lietuvos ambasados Kinijoje surengtoje Europos Sąjungos atvirų durų dienoje ir seminare, skirtame turizmo Lietuvoje galimybėms pristatyti.

Lietuva turi didelį prekybos su Kinija deficitą, kuris 2010 metais sudarė 1,39 mlrd. litų. 2010 metais į Kiniją buvo eksportuota prekių už 95,9 mln. litų. Pagrindinės eksporto į Kiniją prekės buvo baldai (22 proc. viso eksporto į Kiniją), vaisiai ir riešutai (12 proc.), vario atliekos ir laužas (7 proc.), laivų derikai, kėlimo kranai , kėlimo mašinos (6 proc.), durpės (5 proc.).

Šis vizitas yra pirmasis Lietuvos diplomatijos vadovo apsilankymas Kinijoje. Šios šalies prekybos ministras Chen Demingas Lietuvoje lankėsi 2010 metų gegužės mėnesį.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...