2011 Liepos 22

A. Ažubalis dėkoja Čekijai už solidarumą

veidas.lt

BFL

Lietuvos užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis liepos 22 dieną padėkojo Čekijos užsienio reikalų ministrui Karelui Schwarzenbergui už laiku pareikštą tvirtą Čekijos paramą Lietuvos pozicijai dėl Austrijos valdžios sprendimo paleisti pagal Europos arešto orderį sulaikytą įtariamąjį Sausio 13-sios byloje.

„Nuoširdžiai dėkoju už svarbią paramą mūsų teisėtam ir morale paremtam siekiui atkurti istorinį teisingumą ir nubausti tuos, kurie dalyvavo karo nusikaltimuose ir nusikaltimuose žmogiškumui“, – rašome A. Ažubalio laiške Karelui Schwarzenbergui.

Pasak Lietuvos užsienio reikalų ministro, tokia Čekijos pozicija yra Europos solidarumo pavyzdys.

Austrijos skubotą sprendimą paleisti įtariamąjį A. Ažubalis ir K. Schwarzenbergas liepos 21 dieną aptarė per pokalbį telefonu. Čekijos užsienio reikalų ministerija paskelbė pareiškimą, kuriame teigiama, kad asmenys, atsakingi už diktatoriškų režimų nusikaltimus Vidurio ir Rytų Europoje, turi stoti prieš teismą.

„Kiekviena Europos šalis privalo jausti moralinę pareigą bendradarbiauti siekiant įgyvendinti šį teisingumą“, – teigiama pareiškime.

Moralinį imperatyvą patraukti atsakomybėn įtariamuosius Sausio 13-sios žudynėse pabrėžė ir ES šiuo metu pirmininkaujančio Lenkijos vadovybė.

„Asmenys, atsakingi už tragiškus 1991 metų sausio 13 dienos įvykius, turi būti pelnytai nubausti“, – teigiama Lenkijos užsienio reikalų ministerijos komentare Austrijos žiniasklaidai. Lenkijos teisingumo ministras Krzysztofas Kwiatkowskis interviu Austrijos dienraščiui pareiškė, kad žvelgti į Sausio 13-ąją reikia ne tik iš teisinės, bet ir iš moralinės perspektyvos.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...