2016 Vasario 02

JAV prezidento rinkimai

5 siurprizai iš Ajovos

veidas.lt

"Scanpix" nuotr.

Pirminiai kandidatų, siekiančių prezidento posto, rinkimai Ajovos valstijoje supurtė JAV prezidento rinkimų kampaniją. Pateikiame pagrindinius rezultatus:

1. Skandalingais pareiškimais pagarsėjęs milijonierius Donaldas Trumpas kovoje dėl respublikonų kandidato į JAV prezidentus vardo Ajovoje nusileido senatoriui Tedui Cruzui. Pastarasis surinko 27,7 proc. balsų, o rinkimus šou ir nesantaikos bei baimių kurstymu pavertęs D.Trumpas – 24,3 proc.

2. Trečioje vietoje respublikonų lenktynėse įsitvirtino senatorius Marco Rubio, surinkęs 23,1 proc. balsų. Tikėtina, kad tolesnė kova ir vyks tarp šių trijų kandidatų.

3. Tokie žinomi JAV politikos dinastijų atstovai, kaip Jebas Bushas surinko tik kelis procentus. Iš viso į Respublikonų partijos nominaciją pretenduoja daugiau nei dešmt kandidatų.

4. Demokratų stovykla skilo. Favoriote laikoma buvusi valstybės sekretorė Hillary Clinton surinko tik 0,3 proc. balsų daugiau nei socialistinių pažiūrų Bernie Sandersas, atitinkamai 49,9 proc. ir 49,6 proc.

5. Trečiasis pretendentas į demokratų kandidato į JAV prezidentus nominaciją Martinas O’Malley sulaukė tik 0,6 proc. rinkėjų paramos ir pasitraukė iš kovos dėl JAV prezidento posto.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...