2015 Gruodžio 09

JAV prezidento rinkimai

Nei juoktis, nei verkti: 10 dalykų, kuriais tiki D.Trumpas

veidas.lt

"Scanpix" nuotr.

Donaldas Trumpas – vienas spalvingiausių kandidatų į JAV prezidentus. Šią savaitę jis išgarsėjo pareikšdamas, kad musulmonams turėtų būti uždrausta atvykti į JAV. Tai tikrai ne vienintelis skandalingas jo pasisakymas. BBC pateikia 10-uką dalykų, už kuriuos pasisakė D.Trumpas.

1. Mečetės Jungtinėse Valstijose turi būti nuolat stebimos. D.Trumpas mano, kad kovodamos su terorizmu specialiosios tarnybos turi sekti visus musulmonus.

2. JAV turi naudoti žiauresnes tardymo priemones kovoje su islamistais. Pasak D.Trumpo, tai būtų tik gėlytės, palyginus su tuo, ką jau dabar daro Islamo valstybės (ISIS arba “Daesh”) teroristai.

3. D.Trumpas subombarduotų “Daesh” iki pagrindų. Anot jo, joks kitas kandidatas neturi gebėjimų imtis griežtų priemonių prieš šiuos teroristus.

4. D.Trumpas nori pastatyti gigantišką sieną tarp Meksikos ir JAV, kad užkirstų nelegaliems imigrantams iš Meksikos ir Sirijos. D.Trumpas mano, kad iš Meksikos į JAV atvyksta tik nusikaltėliai. “Jie su savimi atsiveža narkotikus, nusikalstamumą, jie prievartautojai”, – pareiškė jis. Kartu D.Trumpas įsitikinęs, kad sienos statybas turėtų apmokėti Meksika.

5. JAV turi įgyvendinti masinę deportaciją 11 mln. nelegalių imigrantų. D.Trumpas taip pat mano, kad būtina atšaukti tvarką, kai pilietybė suteikiama gimus JAV, nes nelegalių imigrantų vaikai tokiu būdu tampa Amerikos piliečiais. Beje, pats D.Trumpas yra imigranto palikuonis.

6. Žada rasti bendrą kalbą su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu. “Mes su juo tikriausia labai gerai sutartume. Ir nemanau, kad turėtume tokių problemų, kokias turime dabar”, – pareiškė jis.

7. Kinijai reikia pareikšti pretenzijas, kad prekyba su šia šalimi vyktų lygiateisiškais pagrindais. D.Trumpas žada, kad jį išrinkus prezidentu, jis Kiniją privers atsisakyti dirbtinai sumažinto juanio kurso bei priimti aukštesnius ekologijos standartus ir progresyvesnį darbo kodeksą.

8. Klimato kaita – tai tiesiog oras. D.Trumpas teigia, kad būtina išsaugoti švarų orą ir vandenį, bet klimato atšilimas tėra apgavystė. Jis mano, kad ekologiniai apribojimai įmonėms daro jas mažiau konkurencingas.

9. Pasaulis būtų geresnis, jei Saddamas Husseinas ir Muammaras Gaddafi būtų gyvi. Pasak D.Trumpo, dabar situacija Irake ir Libijoje yra ženkliai blogesnė, nei valdant šiems diktatoriams.

10. D.Trumpas mano, kad jis pats yra labai geras vyrukas. “Aš iš tiesų geras vyrukas, patikėkite, aš didžiuojuosi tuo. Kartu aš esu aistringas žmogus ir pilnas ryžto padaryti mūsų šalį vėl didžia”, – rašo jis savo knygoje.

"Scanpix" nuotr.

Visą originalų straipsnį skaitykite čia.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...