2016 Balandžio 04

#PanamaPapers

5 faktai apie #PanamaPapers

veidas.lt

"Scanpix" nuotr.

Paprastai ir aiškiai “Nastojaščeje vremia” pateikia pagrindinius 5 faktus apie pasaulį drebinantį #PanaPapers skandalą.

1. Kas tai?

Didžiosios pasaulio žiniasklaidos bendrovės ir žurnalistinių tyrimų organizacijos paskelbė didelį tyrimą apie ofšorines įmones, kurias valdo žinomi politikai ir įžymybės. Vidiniai Panamos juridinės įmonės “Mossack Fonseca” dokumentai (apie 11,5 mln.) pateko Vokietijos laikraščiui “Süddeutsche Zeitung”, kuris jais pasidalino su kolegomis.

2. Kodėl tai svarbu?

Tai didžiausias informacijos apie ofšorines kompanijas nutekinimo atvejis, o tarp minimų pavardžių – gausybe politikų ir įžymybių. Pavyzdžiui, Ukrainos prezidentas Petro Porošenka, futbolistas Lionelis Messi, Islandijos premjeras, aktorius Jackie Chanas ir labai daug Rusijos elito atstovų.

3. Kas yra apie V.Putiną?

Nutekintuose dokumentuose Rusijos vadovo Vladimiro Putino vardo nėra, bet tyrimo medžiaga rodo, kad jis per savo draugus gali būti susijęs su milijonais iš Rusijos “išplautų” dolerių. Teigiama, kad artimi V.Putino draugai, tarp kurių Sergejus Rolduginas (muzikantas ir V.Putino dukters krikštatėvis) valdo ofšorines įmones, per kurias galėjo būti “išplauta” 2 mlrd. dolerių. Esą šiose schemose galėjo dalyvauti ir bankrutavęs “Ūkio bankas”.

4. Kokie dar politikai minimi?

Iš viso sąraše yra 12 valstybių vadovų ir šimtai kitų politikų. Pavyzdžiui, Saudo Arabijos karalius, buvęs Kataro emyras, Azerbaidžano vadovo šeima, Sirijos vadovo giminaičiai, Argentinos bei Ukrainos prezidentas.

5. Kas apie Ukrainos vadovą?

Teigiama, kad 2014 m. P.Porošenka įkūrė ofšorinę įmonę savo konditerijos kompanijai “Roshen” Britų mergelių salose.

Visą originalų straipsnį skaitykite čia

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...