Veidas.lt Veidas.lt
5 faktai apie naująjį VRM vadovą

Tomas Žilinskas / BFL / V.Skaraičio nuotr.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė atleido Saulių Skvernelį iš vidaus reikalų ministro pareigų ir nuo balandžio 14 dienos paskyrė į šias pareigas Tomą Žilinską. 5 faktai apie naująjį Vidaus reikalų ministerijos (VRM) vadovą.

1. 38-erių T.Žilinskas jau beveik 20 metų dirba vidaus reikalų sistemoje.

Viešojo saugumo politikos departamento direktoriaus pareigas šiuo metu Vidaus reikalų ministerijoje einantis T. Žilinskas taip pat turi ir tarptautinio darbo patirties – trejus yra dirbęs teisėsaugos atašė Lietuvos nuolatinėje atstovybėje Europos Sąjungoje, VRM Tarptautinių ryšių ir Europos Sąjungos departamento direktoriaus pavaduotoju bei Tarptautinio bendradarbiavimo ir Europos integracijos tarnybos komisaru inspektoriumi Policijos departamente.

2. T.Žilinskas yra įgijęs teisės magistro laipsnį Mykolo Romerio universitete, moka anglų, prancūzų ir rusų kalbas.

3. Artimi ryšiai su buvusiu ministru.

T.Žilinsko dukros krikštatėvis yra buvęs vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis. Pasak alfa.lt, T.Žilinskas dalyvavo kandidato į Seimą bei tuo pačiu savo viršininko R.Palaičio rinkimų štabo Palangoje atidaryme, dalijo agitacinę medžiagą, ragino balsuoti už R.Palaitį Seimo rinkimuose.  R.Palaitis į Seimą nepateko.

4. Premjeras – gyrė.

„Jis yra gana ambicingas ir patyręs vidaus reikalų sistemoje kaip dirbantis darbuotojas, taip pat jis turi nemažą tarptautinę patirtį, (…) taip pat jis yra dirbęs labai atsakingose pareigose Policijos departamente“, – T.Žilinsko kandidatūrą pristatė ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius.

5. Pirmtakas – kritikavo.

VRM vadovo postą paliekantis S.Skvernelis labai kritiškai atsiliepė apie T.Žilinską. „Kai baigęs atašė kadenciją Lietuvos atstovybėje Europos Sąjungoje T.Žilinskas nusprendė, kad nori vadovauti Viešojo saugumo politikos departamentui, ši pozicija dar buvo užimta. Departamentui tuo metu vadovo profesorius Alvydas Šakočius, bet T.Žilinskas su R.Palaičiu savo tikslą pasiekė“, – lrytas.lt cituoja S.Skvernelį.

 

Daugiau šia tema:

arrow1 komentaras

 1. Ne karo prievolininkas jau
  Ne karo prievolininkas jau
  2016-04-13 12:23

  Pažinau asmeniškai . Nieko blogo negaliu pasakyti.Gero galio Gal yra ir blogo, tam mes ir žmonės.komentaras apie 5 faktus.
  1.Sistemoje nuo Vilniaus aukštesniosios policijos mokyklos kursanto [kur kaip mokantis gerai prancūziškai jau buvo pastebėtas]. Po 2 m. įgyjęs aukštąjį neuniversitetinį teisininko [policijos inspektoriaus] išsilavinimą tarnavo Transporto policijos šakoje.Toliau aprašyta.
  2.Magistro išsilavinimas [dar rodos studijavo Pedagoginiame universitete] panašus į buvusio ministro S. Skvernelio , kaip rašoma aukščiau – MTU Teisės magistras.
  3.Kaip rašoma su buvusiu ministru R. Palaičiu sutarė, o tarnaudamas VRM, su generalinio policijos komisaro pavaduotoju S. Skverneliu, kuriam formaliai buvo netiesioginis vadonaujantis asmuo, nelabai. Ką gi – būna. Bet ministras S. Skvernelis dirbo su juo [darbiniai santykiai yra darbiniai], bet jautėsi mobingavo truputį jam, matyt, labiau patiko p. D. Žilinskas – VRM vyr. patarėjas, mokslų daktaras iš MRU, kur savo karjerą ir pradėjo nueinantis ministras . T. Žilinskas ”nesikasė” į ministro vietą, nesikasė dar anksčiau ir į VRM Tarptautinio departamento direktoriaus vietą [ nors galėjo], o pagal kompetencijas su p. S. skverneliu panašūs, abu buvę statutiniai profesionalai, tik skirtingų charakterių žmonės.
  4.Iš esmės , jei trumpai – teisinga nuomonė.
  5.Prof. A. Šakočius labai profesionalus, buvo ir praktikas, ir MRU Policijos fakulteto dekanas [fakultetą tada rodos reorganizavo], bet į VRM atėjo direktoriauti įdomiai. Netikėtai ministro G. Furmonavičiaus buvo atleistas buvęs direktorius R. Pukanasis ir konkursą laimėjo išeinantis į pareigųnų pensiją A.Šakočius. Po VRM tikrai buvo Lituvos policijos mokyklos direktoriaus nestatutinis pavaduotojas [mokslininkų ten tikrai reikėjo, nes mokykla mokė ne tik kursantus Klaipėdoje, bet ir tobulino kvalifikaciją tarnaujantiems pareigūnams [ir magistrams] Trakuose, Kaune ir kt. bazėse]. Po to profesorius patarėjavo nuo ES Kirgizijoje [vėl pareigūnu] ir Policijos dep.
  Pabaigoje palinkėkime nuo rytdienos ministrausiančiam p. Tomui sėkmės ateityje ir sėkmės p.Sauliui Skverneliui rinkimuose ir politikoje.

Komentuokite