- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

5 faktai apie naująjį VRM vadovą

Autorius: veidas.lt | 2016 04 13 @ 12:23 | Politika | 1 Comment

Tomas Žilinskas / BFL / V.Skaraičio nuotr.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė atleido Saulių Skvernelį iš vidaus reikalų ministro pareigų ir nuo balandžio 14 dienos paskyrė į šias pareigas Tomą Žilinską. 5 faktai apie naująjį Vidaus reikalų ministerijos (VRM) vadovą.

1. 38-erių T.Žilinskas jau beveik 20 metų dirba vidaus reikalų sistemoje.

Viešojo saugumo politikos departamento direktoriaus pareigas šiuo metu Vidaus reikalų ministerijoje einantis T. Žilinskas taip pat turi ir tarptautinio darbo patirties – trejus yra dirbęs teisėsaugos atašė Lietuvos nuolatinėje atstovybėje Europos Sąjungoje, VRM Tarptautinių ryšių ir Europos Sąjungos departamento direktoriaus pavaduotoju bei Tarptautinio bendradarbiavimo ir Europos integracijos tarnybos komisaru inspektoriumi Policijos departamente.

2. T.Žilinskas yra įgijęs teisės magistro laipsnį Mykolo Romerio universitete, moka anglų, prancūzų ir rusų kalbas.

3. Artimi ryšiai su buvusiu ministru.

T.Žilinsko dukros krikštatėvis yra buvęs vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis. Pasak alfa.lt, T.Žilinskas dalyvavo kandidato į Seimą bei tuo pačiu savo viršininko R.Palaičio rinkimų štabo Palangoje atidaryme, dalijo agitacinę medžiagą, ragino balsuoti už R.Palaitį Seimo rinkimuose.  R.Palaitis į Seimą nepateko.

4. Premjeras – gyrė.

„Jis yra gana ambicingas ir patyręs vidaus reikalų sistemoje kaip dirbantis darbuotojas, taip pat jis turi nemažą tarptautinę patirtį, (…) taip pat jis yra dirbęs labai atsakingose pareigose Policijos departamente“, – T.Žilinsko kandidatūrą pristatė ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius.

5. Pirmtakas – kritikavo.

VRM vadovo postą paliekantis S.Skvernelis labai kritiškai atsiliepė apie T.Žilinską. „Kai baigęs atašė kadenciją Lietuvos atstovybėje Europos Sąjungoje T.Žilinskas nusprendė, kad nori vadovauti Viešojo saugumo politikos departamentui, ši pozicija dar buvo užimta. Departamentui tuo metu vadovo profesorius Alvydas Šakočius, bet T.Žilinskas su R.Palaičiu savo tikslą pasiekė“, – lrytas.lt cituoja S.Skvernelį.

 

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/5-faktai-apie-naujaji-vrm-vadova

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.