2010 Lapkričio 07

Eksportas

30 proc. Lietuvos eksporto sudaro naftos produktai

veidas.lt

30 proc. viso Lietuvos eksporto, kaip rodo Statistikos departamento duomenys, sudaro trąšų ir mineralinio kuro bei mineralinės alyvos eksportas. Su šiais skaičiais susijusios tik trys šalies įmonės – “Orlen Lietuva”, “Achema” ir “Lifosa”. Jos daro įtaką ir bendram eksporto augimui: iš viso lietuviškos kilmės prekių eksportas sausį–rugpjūtį, palyginti su pernai, didėjo 25,6 proc., o be trąšų ir naftos produktų eksporto – 21 proc.

Pauliaus Lukausko, VšĮ “Eksportuojanti Lietuva” direktoriaus, komentaras

Naftos produktų eksporto rodikliai šiemet labai gražūs, nes naftos kaina pakilusi, o trąšų eksporto rodikliai silpni, mat trąšų gamintojos dujas perka nekonkurencinga kaina. Bet naftos produktų eksporto augimas ne vienintelis į priekį varo bendrą eksporto augimą – didėja ir transporto priemonių, taip pat plastiko, maisto produktų bei kitų sričių eksportas. Prognozuojame, kad bendra eksporto plėtra 2010 m. sieks apie 15–20 proc. Kitaip tariant, jau rugpjūtį beveik pasiekėme prieškrizinį lygį.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...