2017 Balandžio mėnesio archyvas

veidas.lt

Europoje ir JAV įsibėgėja universitetų stambėjimo vajus. Į šį traukinį, riedantį inovacijų, didesnio finansavimo ir išlaidų taupymo link, mėgins įšokti ir Lietuva: Vyriausybės suburta darbo grupė jau netrukus pateiks siūlymus, kaip įgyvendinti šalies universitetų tinklo optimizavimą. Išvakarėse „Veidas“ siūlo panagrinėti geriausius Vakarų universitetų jungimosi pavyzdžius

veidas.lt

Ovacijos I.Milkevičiūtei „Tais momentais, kai jaučiu ypatingą publikos dėmesį ir alsavimą, neretai atrodo, kad stoviu ne scenoje, ant žemės, o pakylu dvasia aukščiau. Man labai svarbu būti reikalingai žmonėms: tada su meile atiduodu save visą“, – taip savo misiją scenoje supranta garbingą jubiliejų švenčianti mūsų operos primadona Irena Milkevičiūtė. Visi svarbiausi lyrinio ir dramatinio soprano [...]

veidas.lt

Didžiosios Britanijos premjerė Theresa May, šaliai rengiantis įtemptoms deryboms dėl išstojimo iš Europos Sąjungos, netikėtai sušaukė pirmalaikius visuotinius rinkimus. Britai prie balsadėžių rinkti naujos valdžios eis ne 2020-aisiais, o jau šiemet – birželio 8 dieną.

Vaidotas RŪKAS

veidas.lt

Vaidotas RŪKAS „INVL Asset Management“ Investicijų valdymo  departamento direktorius Po praėjusiais metais viso pasaulio dėmesį prikausčiusių įvykių, kurie pakeitė politinę situaciją ir į kuriuos reagavo rinkos, 2017-ieji kol kas atrodo kiek ramesni. Regis, gana netikėtų pernykščių pokyčių virtinė pirmąjį šių metų ketvirtį buvo šiek tiek sustabdyta, o pirmasis žingsnis buvo rinkimai Nyderlanduose, kuriuos laimėjo nuosaikūs [...]

veidas.lt

Jau netrukus šių metų abiturientai atsisveikins su mokykla, tačiau palyginti nedidelė dalis iki šiol apsisprendę, ką ir kur studijuos. Nesiginčysime, tai tikrai nelengva, juo labiau kad klausimų, į kuriuos rinkdamiesi būsimąjį kelią atsakymų ieško moksleiviai, daugėja. Ką pasirinkti, kad gavęs aukštojo mokslo diplomą gautum darbą, o ne papildytum bedarbių gretas? Ir ką pasirinkti – paklausią, gerai apmokamą profesiją, kad atlyginimas būtų padorus, ar tokią, prie kurios linksta širdis? Ir pagaliau – kokią mokymo įstaigą pasirinkti, kai vis garsiau kalbama apie jungimą, tačiau neaišku, ką prie ko jungs?

veidas.lt

Kodėl Vyčio skulptūra Lukiškių aikštėje valdžiai stovi skersai gerklės? Pokalbis su Vyčio paramos fondo pirmininko pavaduotoju, žurnalistu Viliumi Kavaliausku. Daugiau laidų, komentarų ir straipsnių – www.iskauskas.lt, „Penki TV“ kanalu „YouTube“, paskyroje „Facebook“, portaluose www.penki.lt, www.alkas.lt, www.veidas.lt, www.lzinios.lt, regionų televizijose.   

veidas.lt

Valdančiosios koalicijos ateitis gana liūdna. Politologo Vytauto Dumbliausko pastabos. Černobylio tragedijos 31-osios metinės: Lietuvos černobyliečiai palikti gyvenimo užribyje. Interviu su černobyliečių paramos fondo „Mūsų namai“ vadovu Anatolijumi Zarovskiu. Daugiau laidų, komentarų ir straipsnių – www.iskauskas.lt, „Penki TV“ kanalu „YouTube“, paskyroje „Facebook“, portaluose www.penki.lt, www.alkas.lt, www.veidas.lt, www.lzinios.lt, regionų televizijose.   

Mindaugas STANKŪNAS

veidas.lt

2009 m. kino teatruose pasirodė Richardo Kelly režisuotas filmas „Dėžė“ („The Box“). Siužetas įtraukia nuo pirmųjų kadrų. Vieną dieną Norma (akt. Cameron Diaz) prie savo namų durų randa siuntinį, kuriame yra dėžutė su raudonu mygtuku. Kitą dieną į duris pasibeldžia garbaus amžiaus nepažįstamasis ir pateikia neįtikėtiną pasiūlymą. Jei Norma paspaus mygtuką, esantį ant dėžutės, tai įvyks du dalykai: kažkur pasaulyje mirs jai nežinomas žmogus, o ji gaus milijoną dolerių. Šiam sprendimui ji turi 24 valandas.

veidas.lt

X ir Y karta užaugo su posakiu „mokytis, mokytis ir dar kartą mokytis“, o dabartinei Z kartai formulių kalti per naktis neteks. Jai ugdyti pasitelkiama tarpdalykinė integracija. STEAM (science, technology, engineering, art, mathematics) ugdymas leidžia mokytis eksperimentuojant ir iš naujo vertinant vadovėlines tiesas.

veidas.lt

Apie alternatyvų ir dar gana naują gydymo metodą, kai pasitelkiamos kamieninės ląstelės, Lietuvos visuomenė žino gana mažai, bet susipažinusi maloniai nustemba, mat tai įžiebia jau užgesusias viltis.

Giedrius KAZAKEVIČIUS

veidas.lt

Vienas didžiausių laimėjimų atkūrus Lietuvos nepriklausomybę yra atgauta laisvė judėti ir be didesnių sunkumų kirsti valstybių sienas. Šiandien sunku įsivaizduoti, kad dar kiek daugiau nei prieš ketvirtį amžiaus šia laisve galėjo naudotis tik grupė išrinktųjų, ir tik atidžiai kontroliuojama saugumo tarnybų.

veidas.lt

2016-ųjų lapkričio 20 d. dešiniųjų pažiūrų prancūzai, besitelkiantys apie Respublikonų partiją (Les Républicains, LR), balsavo už savo kandidatą į 2017-ųjų prezidento rinkimus. Šis momentas Prancūzijoje laikytinas vienu svarbiausių visoje rinkimų kampanijoje.

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...