2015 Birželio mėnesio archyvas

veidas.lt

Birželio 29 d., pirmadienį, vyko UAB „Veido“ periodikos leidyklos akcininkų neeilinis visuotinis susirinkimas, kurio metu buvo priimti svarbūs sprendimai.

veidas.lt

Šių metų pabaigoje prasidės Klaipėdoje įsikūrusios „Švyturio“ daryklos rekonstrukcija. Bendrovė „Švyturys-Utenos alus“, į šį projektą planuojanti investuoti iki 5 mln. eurų, daryklą ketina paversti nauju uostamiesčio traukos centru. O pagrindinė jos funkcija – tapti sparčiai pasaulyje populiarėjančios ~craft~ alaus kultūros ambasada.

veidas.lt

Sirijoje ir Irake vis daugiau teritorijų užimanti grupuotė „Islamo valstybė“ (ISIS) savo kelyje šluoja visus svarbiausius kultūros paminklus, kuriais iki šiol žavėjosi visas pasaulis ir kurių daugelis įtraukta į UNESCO saugomų objektų sąrašą. Praėjusią savaitę šie kovotojai užminavo ir padėjo bombų senovinėje Sirijos Palmyros miesto dalyje, kurioje yra UNESCO saugomas didžiausias ir geriausiai išsilaikęs 2 tūkst. metų Senovės Romos architektūros paminklų kompleksas su daugybe kolonų ir milžiniškais nekropoliais.

veidas.lt

Racionas. Išmaitinti maždaug 83 tūkst. nemokamą maitinimą gaunančių mokinių – nelengvas uždavinys. Tačiau išradingumo netrūksta: įmonės siūlo aprūpinti mokyklas ir nieko nekainuojančiu maistu. Pasaką apie sriubą iš kirvio žinome, bet kaip pagaminti didžkukulius iš mėsos už vieną centą – mįslė kiekvienai šeimininkei.

veidas.lt

Šiandien sunku įsivaizduoti, kaip atrodytų Lietuvos transporto infrastruktūra, jei ne daugiau kaip pusantro milijardo ES lėšų, per 2007–2013 m. skirtų Lietuvos keliams, geležinkeliui, vandens ir jūrų uostams. Iš viso transporto infrastruktūros projektams šiuo laikotarpiu yra numatyta 1,6 mlrd. Eur. Tai sudaro 21,64 proc. viso Lietuvos transporto infrastruktūrai numatyto finansavimo, o nuo visų Lietuvai numatytų skirti ES lėšų – 23,2 proc..

veidas.lt

Lietuvos nacionaliniame muziejuje (Naujajame arsenale) atidaryta liaudies meistro Jono Bugailiškio jubiliejinė šešiasdešimtmečio paroda „Pašaukimas – būti tiltu tarp praeities ir dabarties“.

veidas.lt

Ūkininko profilis. Gintautas Dominas yra didžiausias šalies bulvių ir vienas didžiausių svogūnų augintojų. Panevėžio rajono Švaininkų kaime jo įkurtas ūkis vertinamas kaip itin modernus ir puikiai valdomas.

veidas.lt

Festivalis. Sekmadienį Vilniuje, „Piano.lt“ vasaros terasoje, pianisto Petro Geniušo koncertu bus pradėtas du mėnesius truksiantis Kristupo vasaros festivalis.

veidas.lt

3 KLAUSIMAI Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkui Zenonui Vaigauskui

veidas.lt

Hipotezės. Ar Kazys Pakštas, ieškojęs atsarginės Dausuvos ir įtikinėjęs valdžią ten perkelti Lietuvą, buvo toks ne pirmas? Ar negalėjo ypatingi Romos imperijos sąjungininkai LAETI – už atlygį ir privilegijas tarnavusios bendruomenės – atsikelti į Lietuvą, kada imperija ėmė byrėti? Juolab kad LAETI gali būti susiję su žemėmis prie Leitos-Litavos, Dunojaus intako.

Romanas Skrypinas

veidas.lt

Misija. „Hromadske.TV“ (tai ir interneto adresas) – ukrainietiškai reiškia tiesiog „visuomeninę televiziją“. Apibūdinimas „keista“ nelabai dera TV kanalui, kuris visą laiką nušviečia aktualijas ir turi milijoninę auditoriją Ukrainoje bei už jos ribų. Vis dėlto keistumo jausmas neapleidžia, kai žinai, jog reklamos netransliuojantis kanalas atsirado lyg iš nieko ir pinigus ima tarsi „iš oro“.

Raimundas Milašiūnas

veidas.lt

Lietuviškas gyvenimas verda. Ir neatrodo, kad sunkiai sunkiai iš žvarbaus ir užsitęsusio pavasarinio taško pajudėjusi vasara kaip nors sulėtintų kasdienybės tempą ir priverstų tautiečius aprimti ir imti mėgautis gamtos teikiamomis malonėmis.

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...