2010 Lapkričio 17

Metų automobilis

„Metų visureigį 2011“ padės išrinkti ir Ž. Savickas

veidas.lt

Lapkričio 8 dieną startavęs tradicinis „Metų automobilio 2011“ konkursas, kurį nuo pat 1997-ųjų rengia Lietuvos žurnalistų autoklubas, kasdien vis didina pagreitį. Vilniečiai ir sostinės apylinkių gyventojai jau spėjo įsidėmėti keliuose zujančius renginio atributika papuoštus 32 naujausius, Lietuvoje ką tik pasirodžiusius konkurso dalyvius, o interneto portalo lrytas.lt lankytojai vis aktyviau reiškia savo nuomonę rinkdami „Tautos automobilį 2011“.

„Lygiai po savaitės Druskininkuose prasideda svarbiausias renginio etapas – konkursui pateiktų automobilių bandymų stovykla, – sako Lietuvos žurnalistų autoklubo prezidentas Valdas Valiukevičius. – Nors kai kurie vertinimo komisijos nariai, automobilizmo temomis rašantys žurnalistai Europos keliuose jau yra išbandę ne vieną konkurse dalyvaujantį automobilį, tačiau Druskininkuose jų laukia ne mažiau atsakingas darbas ir nelengvi sprendimai – išrinkti labiausiai vertus kautis del svarbiausios renginio nominacijos tolimesniajame jo etape.“

Automobiliai bus bandomi specialiai parengtoje trasoje su vienodomis, renginio generalinio rėmėjo „Continental“ pateiktomis padangomis, o naujiems automobiliams bei vėliau paaiškėsiantiems įvairių nominacijų laimėtojams itin palankias draudimo sąlygas siūlo renginį remianti draudimo bendrovė „Ergo“.

Daugelio vertinimo komisijos narių nuomone šiemet itin nelengva bus išrinkti „Metų visureigį 2011“. Ne tik todėl, kad labai skiriasi jų technininės charakteristikos ir pagrindinės savybės, nes  dalis jų yra lengvieji, vadinami miesto tipo visureigiai, – tokie kaip „Nissan Juke“ ar „Mitsubishi ASX“, o dalis – tikri bekelės galiūnai, kaip „Nissan Navara ar „Jeep Grand Cherokee“.

Sprendimo nepalengvins ir tai, kad į šį titulą pretenduoja daugiau nei trečdalis iš 32 konkursui pateiktų automobilių – net 13. Tai savotiškas renginio rekordas, nes tokios visureigių gausos nebuvo nuo pat 1999 metų, kai atsirado tokia nominacija.

Beje, garbė paskelbti „Metų visureigį 2011“ gruodžio 15 d. LNK studijoje vyksiančiame renginio finaliniame vakare, kurį televizija transliuos tiesiogiai, suteikta stipriausiam planetos žmogui Žydrūnui Savickui. Žydrūnas nenori, kad jo misija taptų formalumu, todėl jis dalyvaus Druskininkuose vyksiančioje bandymų stovykloje ir kartu su komisijos nariais išmėgins visureigius specialiose trasose bei išsakys savo nuomonę apie į „Metų visureigio 2011“ titulą pretenduojančius 4WD automobilius.

Žydrūnas pastaraisiais metais vairuoja tik visureigius. Ilgą laiką jo darbinis automobilis buvo „Volkswagen Touareg“, o dabar pasaulio galiūnas vairuoja „Nissan Pathfinder“, kurio tolimas „giminaitis“ „Nissan Patrol“ tapo pirmosios „Metų visureigio 2000“ nominacijos laureatu.

Be jo „Metų visureigio“ nominacijas atskirais metais yra pelnę šie bekelių galiūnai : „Toyota RAV4“, „Jeep Cherokee“, „Kia Sorento“, „Toyota Land Cruiser“, „Hyundai Tucson“, „Toyota Hilux“, „Hyundai Santa Fe”, „Volkswagen Tiguan“, „Toyota Land Cruiser V8“ ir pernai – „Toyota Land Cruiser 150“.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...