2011 Kovo 06

Aleksandras Vozbinas

Žvilgsnis į istoriją pro erotikos prizmę

veidas.lt

”Po penkiasdešimties metų žmogaus siela pagaliau susitaiko ir susilieja su kūnu. Tuomet pamatai, kiek daug natūralios erotikos, kurios nėra jokio reikalo gėdytis, mus supa”, – tvirtina A.Vozbinas.

Netgi pasaulio istoriją, kurią šabloniškai mokomės kaip kruvinų mūšių virtinę, galima traktuoti per vyro ir moters santykių evoliuciją. Viskas prasidėjo nuo Adomo ir Ievos laikų: pirmieji genčių susidūrimai vyko ne tik dėl ganomų pievų, bet ir dėl gražių moterų. Trojos karas prasidėjo dėl dailiosios Elenos, Antonijaus ir Cezario aistra Kleopatrai keitė Egipto istoriją. Lemtingos moterys dažnai vienaip ar kitaip paveikdavo valdovus ir žymiuosius karvedžius.

Pasak tapytojo, į gyvenimą taip pat galima žvelgti kaip į meilės istoriją – nuo vaikystės iki žilos senatvės. Kiekvienu amžiaus tarpsniu meilė įgauna vis kitokių formų: prieraišumas motinai, drovus susižavėjimas, pirmasis įsimylėjimas, aistra, draugystė, meilė, neapykanta, ištikimybė, pagarba… Meilė turi ir saldumo, ir žiaurumo, ir tragizmo.

Parodoje “Erotinės istorijos”, kuri savaitgalį atvėrė duris Savicko paveikslų galerijoje Vilniuje, eksponuojama daugiau kaip dvi dešimtys neseniai nutapytų ir viešai dar nerodytų dailininko kūrinių. Jų tematika siejama su meile, erotika ir aistra, kurioje telpa tiek egzistencinis trapumas, tiek istorinė didybė. Vienos tapybinės istorijos – atviresnės, kitos abstrahuotos ar užkoduotos įvairiais simboliais. Aktai, pasak A.Vozbino, anaiptol ne vienintelė erotinės tematikos perteikimo forma.

“Erotizmo esama visur, tik mes netgi pavasariui atbundant nepakeliame aukščiau galvos ir jos nepastebime. Dulkelės, pumpurai, žiedeliai – visa tai taip natūralu… Erotika – tai ir žmonių sielų tarpusavio trauka, ir atsinaujinimo troškimas. Sakote, prieš tai pritapiau seriją belyčių angelų bei dailių katinėlių? Bet juk ir angelas, jei jam suteiki iškalbingų žemiškų atributų, gali tapti erotiškas. O tuo labiau katė, kuri savo švelnumu, gracingumu bei aštriais nageliais man yra neabejotinas moters simbolis”, – pasakoja tapytojas.

“Erotinės istorijos” – pirmoji šių metų personalinė A.Vozbino paroda. Iš viso tokių parodų Lietuvoje ir užsienyje autorius yra surengęs daugiau kaip tris dešimtis. Be tapybos ir pedagoginio darbo, A.Vozbinas žinomas ir kaip nepriklausomas parodų kuratorius. Tapybos parodomis reprezentuoja Lietuvą užsienyje, organizuoja tarptautinius plenerus “Soutine dienos”.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...