2011 Vasario 24

Artimieji Rytai

Žuvusių Libijoje žmonių skaičius gali siekti 2 tūkstančius

veidas.lt

Slopinant neramumus Libijoje žuvusiųjų gali būti nuo tūkstančio iki 2 tūkstančių, agentūrai “Reuters” pareiškė Prancūzijos žmogaus teisių ambasadorius Francois Zimeray (Fransua Zimerė).

Libijos provincijose nuo vasario 15 dienos vykstančių protesto akcijų dalyviai reikalauja, kad atsistatydintų Muamaras Kadhafi (Muamaras Kadafis), vadovaujantis šaliai 42-ejus metus.

Tarptautinių organizacijų duomenimis, valdžia žiauriai slopina demonstracijas, o per susidūrimus su saugumo pajėgomis ir užsienio samdiniais žuvo nuo 600 iki tūkstančio žmonių, buvo sužeista apie 4 tūkstančius.

“Šiuo metu mūsų turimi skaičiai rodo, kad žuvusiųjų yra daugiau nei tūkstantis, gal net 2 tūkstančiai”, – sakė F.Zimeray, remdamasis šaltiniais Libijoje.

Tai, pasak diplomato, aiškiai liudija, kad M.Kadhafi yra kaltas dėl nusikaltimų žmogiškumui.

“Neabejojame, kad Kadhafi režimas žlugs, tačiau kada tai įvyks ir kiek pareikalaus gyvybių”, – pridūrė F.Zimeray.

Jungtinių Tautų (JT) žmogaus teisių vyriausioji komisarė Navi Pillay (Navi Pilai) antradienį pareiškė, kad Libijos valdžios veiksmai prieš demonstrantus gali būti laikomi nusikaltimais žmogiškumui.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...