2010 Lapkričio 07

Rusija

Žurnalistai pareikalavo, kad Medvedevas juo apgintų

veidas.lt

Rusijos žurnalistai šeštadienį paskelbė kreipimąsi į prezidentą Dmitrijų Medvedevą dėl Olego Kašino sumušimo, kuriame pareikalavo, kad šalies vadovas juos apgintų.

Atviro laiško, kuris buvo paskelbtas portale Openspace.ru, autoriai rašo, kad būtina surasti ir nubausti šio nusikaltimo organizatorius ir vykdytojus, taip pat prašo, “dėti visas pastangas, kad pradėtų veikti Baudžiamojo kodekso 144-asis straipsnis, numatantis bausmę už kliūčių darymą teisėtai profesinei žurnalistų veiklai”.

Kreipimesi sakoma ir tai, kad tik per praėjusį 2010 metų laikotarpį Rusijoje buvo nužudyti aštuoni žurnalistai, o dar 40 buvo užpulti.

Laiško autoriai primena D.Medvedevui, jog daugelis nusikaltimų žiniasklaidos atstovams būna neišaiškinti daug metų, ir pabrėžia, kad “valdžiai tenka tiesioginė atsakomybė už žiniasklaidos priemonių darbo saugumą šalyje”.

“Reikalaudami apginti žurnalistus, mes kalbame ne tik apie savo cechą. Būtina apginti ir mūsų piliečius. Žurnalisto teisė normaliai atlikti savo pareigas ir nejausti baimės dėl savo gyvybės – tai visuomenės teisė kalbėti ir būti išgirstos”, – pažymima kreipimesi.

Šį laišką pasirašė jau daugiau kaip 20 žurnalistų, tarp jų Ilja Barabanovas, Filipas Bachtinas, Julija Latynina, Linoras Goralikas, Andrejus Lošakas, Leonidas Parfionovas, Dmitrijus Muratovas, Jurijus Saprykinas, Vladimiras Jakovlevas.

Portale Openspace.ru taip pat pranešama, kad žurnalistai, taip pat visi norintys kitų profesijų atstovai gali pasirašyti šį kreipimąsi sekmadienį.

Be to, Žurnalistų sąjunga ir laikraštis “Kommersant”, kurio darbuotojas yra žurnalistas, pareiškė, kad atliks šio įvykio savo tyrimą.

O.Kašinas buvo sumuštas lapkričio 6 dieną prie savo namų Piatnickajos gatvėje. Turimais duomenimis, žurnalistą užpuolė du nežinomi asmenys. Ligoninėje, į kurią jis buvo nuvežtas, jam buvo padaryta operacija. Šiuo metu žurnalisto būklė stabiliai sunki.

Dėl O.Kašino nupuolimo iškelta baudžiamoji byla “grupės asmenų įvykdytas pasikėsinimas nužudyti”.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...