2011 Gegužės 02

Grėsmių žurnalistams negalima toleruoti

veidas.lt

REUTERS

Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) pirmininkas, Lietuvos užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis gegužės 3-iosios – Pasaulinės spaudos laisvės dienos išvakarėse paragino ESBO valstybes dėti daugiau pastangų, kad būtų apsaugoti žurnalistai.

“Skaitmeninė žiniasklaida XXI a. atvėrė precedento neturinčias galimybes žodžio laisvei ir priėjimui prie informacijos, bet tikrąją spaudos laisvę vis dar varžo smurto prieš žurnalistus grėsmė. Visame ESBO regione žurnalistams ir toliau grasinama, jie yra persekiojami, fiziškai užpuolami ir net nužudomi vien už tai, kad dirba savo teisėtą ir gyvybiškai svarbų darbą“, – sakė A. Ažubalis.

“Negalime toleruoti nei šių grėsmių žurnalistų saugumui, nei jų galimų šiurpių padarinių. ESBO valstybės privalo labiau stengtis įvykdyti savo įsipareigojimus žiniasklaidos laisvės srityje ir užtikrinti, kad galiojantys teisės aktai, teisėsaugos veikla ir teisinės priemonės būtų taikomi žurnalistų saugumui užtikrinti“, – sakė A. Ažubalis.

Vilniuje birželio 7-8 d. vyks konferencija, skirta žurnalistų saugumui ESBO regione. Ją rengia ESBO pirmininkaujanti Lietuva kartu su ESBO atstove žiniasklaidos laisvei.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...