2011 Sausio 27

Viešieji pirkimai

ŽŪM pažeidė viešuosius pirkimus

veidas.lt

Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) dar kartą pareiškė, kad Žemės ūkio ministerija, vykdžiusi viešinimo ir informavimo paslaugų pirkimus neskelbiamų derybų būdu iš vienintelio šaltinio, pažeidė Viešųjų pirkimų įstatymą.

“Savo nuomonės dėl Žemės ūkio ministerijos vykdytų pirkimų neteisėtumo niekada nepakeitėme, ji išdėstyta tarnybos vertinimo išvadoje ir galioja”, – pranešime spaudai pareiškė VPT direktorius Žydrūnas Plytnikas.

Tuo tarpu Žemės ūkio ministerija trečiadienį vakare pranešė, jog VPT susirašinėdama su ministerija iš dalies sutiko su jos išdėstytais argumentais dėl neskelbiamų derybų būdo parinkimo.

VPT pranešime taip pat teigiama, kad Seimo Antikorupcijos komisija taip pat kreipėsi į tarnybą, prašydama įvertinti ir kitus Žemės ūkio ministerijos vykdytus pirkimus neskelbiamų derybų būdu iš vienintelio tiekėjo. VPT teigia, kad paprašė ministerijos kuo skubiau pateikti keturių pirkimų dokumentus, tačiau iki šiol nesulaukė jokio atsakymo.

Tai Viešųjų pirkimų tarnybai kelia susirūpinimą, teigiama tarnybos pranešime.

Žemės ūkio ministerijos kanclerės Dalios Miniataitės duomenimis, ministerija 2009 metais pirko prekių ir paslaugų už 39,5 mln. litų, 2010 metais – už 12 mln. litų. Iš jų neskelbiamų derybų būdu 2009 metais buvo 2,5 mln. litų, 2010 metais – 4,9 mln. litų.

Didelė dalis sutarčių, sudarytų neskelbiamų derybų būdu, susijusios su Žemės ūkio ministerijos veiklos viešinimu.

BNS rašė, kad Žemės ūkio ir kai kurios kitos ministerijos pastaraisiais metais įvairioms prekėms ir paslaugoms pirkti išleido milijonus litų neskelbiamų derybų būdu, kai perkama iš vieno konkretaus šaltinio.

Iš viso ministerijos per metus pirkimams išleidžia apie 9 mlrd. litų, maždaug 1 mlrd. litų iš jų tiekėjams sumokamas po neskelbiamų derybų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...