2011 Lapkričio 29

Žudikas norvegas – nepakaltinamas

veidas.lt

Norvegijos psichiatrai  pateikė Oslo teismui ataskaitą dėl ekstremisto, kuris liepą per dvigubą išpuolį nužudė 77 žmones, psichinės būklės. Žudynes Norvegijoje surengęs Andersas Behringas Breivikas kenčia nuo paranoidinės šizofrenijos.

Pasaulio naujienų agentūros informuoja, kad psichiatrai pripažino jį nepakaltinamu, nurodę, kad jis gyveno išsigalvotame pasaulyje, kuriame visas jo mintis ir veiksmus valdė iliuzijos. A. B. Breivikas per apklausas prisipažino, kad įvykdė išpuolius, bet teisinosi, kad jis nekaltas ir viską darė dėl tautos. Neva jis žudynėmis stengėsi apginti Europą nuo musulmonų invazijos.

Vokietijos leidinio „Der Spiegel“ interneto portalas dar išvadą, kad psichiatrų išvadas galima laikyti netikėtumu. Daugelis ekspertų anksčiau sutarė, kad A. B. Breiviko sugebėjimas ilgą laiką tiksliai planuoti sudėtingą operaciją, kurią sudarė ne vien žudynės atokioje Utojos saloje, bet ir sprogdinimas Norvegijos sostinės Oslo centre, rodo, kad jį reikėtų laikyti atsakingu už savo veiksmus.

Norvegijos teismai gali kvestionuoti psichiatrų išvadas ar užsakyti naujus testus, tačiau jie retai atmeta tokią profesionalią nuomonę. Pagal Norvegijos įstatymus už išpuolius, dėl kurių yra kaltinamas A. B. Breivikas, numatyta griežčiausia bausmė – 21 metai laisvės atėmimo.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Drulia Drulia rašo:

    Didieji žudikai visada išteisinami. Kaip ir milijardų vagys.Eksoertų protelis nepajėgus susidoroti su tokiais reiškiniais.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...