- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Žudikas norvegas – nepakaltinamas

Autorius: veidas.lt | 2011 11 29 @ 16:08 | Užsienis | 1 Comment

Norvegijos psichiatrai  pateikė Oslo teismui ataskaitą dėl ekstremisto, kuris liepą per dvigubą išpuolį nužudė 77 žmones, psichinės būklės. Žudynes Norvegijoje surengęs Andersas Behringas Breivikas kenčia nuo paranoidinės šizofrenijos.

Pasaulio naujienų agentūros informuoja, kad psichiatrai pripažino jį nepakaltinamu, nurodę, kad jis gyveno išsigalvotame pasaulyje, kuriame visas jo mintis ir veiksmus valdė iliuzijos. A. B. Breivikas per apklausas prisipažino, kad įvykdė išpuolius, bet teisinosi, kad jis nekaltas ir viską darė dėl tautos. Neva jis žudynėmis stengėsi apginti Europą nuo musulmonų invazijos.

Vokietijos leidinio „Der Spiegel“ interneto portalas dar išvadą, kad psichiatrų išvadas galima laikyti netikėtumu. Daugelis ekspertų anksčiau sutarė, kad A. B. Breiviko sugebėjimas ilgą laiką tiksliai planuoti sudėtingą operaciją, kurią sudarė ne vien žudynės atokioje Utojos saloje, bet ir sprogdinimas Norvegijos sostinės Oslo centre, rodo, kad jį reikėtų laikyti atsakingu už savo veiksmus.

Norvegijos teismai gali kvestionuoti psichiatrų išvadas ar užsakyti naujus testus, tačiau jie retai atmeta tokią profesionalią nuomonę. Pagal Norvegijos įstatymus už išpuolius, dėl kurių yra kaltinamas A. B. Breivikas, numatyta griežčiausia bausmė – 21 metai laisvės atėmimo.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/zudikas-norvegas-napakaltinamas

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.