2012 Birželio 07

Žmogus-raketa pasiskraidė virš Rio de Žaneiro

veidas.lt

Žmogus-raketa virš Rio de Žaneiro
©popsci.com
 

Jetman“ vardu pasaulyje žinomas Yves Rossy trečiadienį virš Rio de Žaneiro iššoko iš sraigtasparnio, už nugaros užkūrė keturis reaktyvinius variklius ir visu greičiu nurūko link vandenyno. Po daugiau nei 11 minučių trukusio skrydžio šveicaras nusileido Kopakabanos paplūdimyje.

Vidutinis skrydžio aukštis – 1,2 kilometro. Nei skrydžio metu, nei po jo nebuvo pranešta apie jokius nesklandumus. Buvęs naikintuvo pilotas Y. Rossy patikino, kad skrydis buvo visiškai saugus. Tačiau tuo sunku patikėti, žinant, kad už šveicaro nugaros kabo galingi reaktyviniai varikliai, o šios transporto priemonės vairas – piloto kūnas. Prietaisais valdomas tik įrenginio greitis.

Apie Y.Rossy rašėme ne kartą. Analogų neturintį projektą Y.Rossy vystyti pradėjo prieš 19 metų, o pirmą kartą įspūdingu skrydžių išgarsėjo prieš ketverius metus, kai perskrido Lamanšą. Vėliau buvo įvykdytas ne vienas sudėtingas skrydis. Tiesa, ne visi skrydžiai buvo sėkmingi.

„Tokiems skrydžiams nelengva surasti gražesnį miestą nei Rio. Didžiausią įspūdį paliko skrydis pro garsiąją Kristaus statulą. Ypatinga akimirka atsidurti akis į akį su tokiu taikos simboliu“, – po skrydžio Rio de Žaneire sakė Y.Rossy.

Ekstremalas.lt

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. :) :) rašo:

    Puikus straipsnis politikos skiltyje.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...