2011 Vasario 25

Kariuomenė

Raketų “Bulava” bandymai bus tęsiami pavasarį

veidas.lt

Dar vienas bandomasis tarpžemyninės balistinės jūrų bazavimo raketos “Bulava” paleidimas įvys veikiausiai pavasario pabaigoje, pranešė Rusijos ginkluotųjų pajėgų Generalinio štabo viršininkas armijos generolas Nikolajus Makarovas.

“Paleidimas įvyks greičiausiai pavasario pačioje pabaigoje, galbūt vasaros pradžioje, kai tik leis ledai Barenco jūroje”, – agentūrai “Interfax” sakė N.Makarovas.

Vakar gynybos ministro pirmasis pavaduotojas Vladimiras Popovkinas pranešė, kad Gynybos ministerija numato priimti į savo ginkluotę raketą “Bulava” iki metų pabaigos.

“Šių metų planuose numatyta užbaigti raketos skrydžio bandymus”, – sakė V.Popovkinas, pridurdamas, kad šiuo metu tęsti bandymus trukdo oro sąlygos.

“Kai tik ištirps ledas Barenco jūroje, bandymai bus tęsiami”, – pažymėjo jis.

15-asis bandomasis raketos “Bulava” paleidimas iš naujos kartos atominio povandenio raketnešio buvo numatytas 2010 metų gruodžio 17 dieną, bet buvo atidėtas dėl ledo Barenco jūroje.

Ankstesni 14 raketos “Bulava” paleidimų buvo atlikti iš sunkiojo atominio povandeninio strateginės paskirties raketinio kreiserio “Dmitrij Donskoj”, specialiai pertvarkyto ir pritaikyto šiai naujai raketai.

Raketa gali gabenti iki dešimties viršgarsinių individualiai nutaikomų manevruojančių branduolinių blokų, galinčių keisti skrydžio trajektorijos aukštį ir kryptį ir sunaikinti taikinius spinduliu iki 8 tūkst. kilometrų.

“Bulava” turėtų sudaryti būsimos Rusijos strateginių branduolinių pajėgų grupuotės pagrindą iki 2040-2045 metų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...