2010 Lapkričio 18

Spaudos aktualija

Žlugus pirmalaikių rinkimų idėjai A.Valinskas neskuba trauktis iš Seimo

veidas.lt

Seimui atmetus pirmalaikių Seimo rinkimų idėją, Tautos prisikėlimo partijos (TPP) lyderis Arūnas Valinskas neskuba įgyvendinti savo planų atsisakyti parlamentaro mandato.

“Išnaudotos dar ne visos priemonės išsiaiškinti klausimą dėl šio Seimo, kuriame yra priesaiką sulaužęs parlamentaras, legitimumo. Lauksiu kitų sprendimų”, – po balsavimo ketvirtadienį naujienų portalui diena.lt sakė A.Valinskas.

Jis tvirtino galutinį apsisprendimą dėl buvimo Seime priimsiąs po to, kai parlamentarai apsispręs, ką daryti su iniciatyva A.Sacharuko klausimu pakartotinai kreiptis į Konstitucinį Teismą (KT). Tokį siūlymą yra pateikęs socialdemokratas Vytenis Andriukaitis, kuris pradėjo konsultacijas su teisininkais, ar yra galimas ir būtinas naujas kreipimasis į KT.

“Yra dar V.Andriukaičio iniciatyva. Reikia pažiūrėti, kaip ji bus įvertinta”, – sakė A.Valinskas.

Jeigu ir šis kreipimasis būtų atmestas, tuomet TPP vadovas teigia “tikrai labai rimtai” svarstysiąs, ar padėti mandatą.

Praėjusią savaitę Seimui per apkaltos procesą nepanaikinus Krikščionių partijos frakcijos nario Aleksandro Sacharuko mandato, A.Valinskas pareiškė pareiškė esąs už pirmalaikius Seimo rinkimus, o jeigu šie nebūtų paskelbti, rimtai svarstytų galimybę atsisakyti parlamentaro mandato.

“Jeigu Seimas nepriims tokio sprendimo, kad reikia skelbti pirmalaikius rinkimus, aš labai rimtai svarstysiu galimybę padėti mandatą ir pasakyti “ačiū”. Mieli ponai, jeigu manote, kad ta kompanija, kuri dabar liko dirbti Seime, jums tinkama, jūs dirbkite. Mes palauksime”, – “Lietuvos ryto” televizijos laidoje “Lietuva tiesiogiai” sakė A.Valinskas.

Ketvirtadienį parlamentarai nepritarė opozicijos iniciatyvai kitų metų vasario mėnesį rinkti naują Seimą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Aurimas Aurimas rašo:

    Kurgi jie pritars. Ar jie durini, kad atsisakytų gero pajamų šaltinio? Būčiau nustebęs, jei būtų pritarę. Prie gero greitai priprantama.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...