2010 Liepos 07

Sveikata

ŽIV infekcija Lietuvoje gali išplisti

veidas.lt

Nors sergamumas žmogaus imunodeficito virusu (ŽIV) Lietuvoje yra santykinai mažesnis nei kitose Baltijos šalyse, ekspertai teigia, kad virusas gali išplisti.

Valstybinėje ŽIV/AIDS ir lytiškai plintančių infekcijų profilaktikos kontrolės programoje 2010-2012 metams pažymima, kad nors pastaraisiais metais ŽIV infekcija tarp švirkščiamųjų narkotinių ir psichotropinių medžiagų vartotojų plinta lėčiau, situacija šioje rizikos grupėje išlieka grėsminga.

Prieš kelerius metus Lietuvos AIDS centro atlikti ŽIV paplitimo tyrimai parodė, kad 8 procentai narkomanų Vilniuje yra užsikrėtę ŽIV.

“Šie duomenys objektyviai patvirtina, jog Lietuva yra koncentruoto ŽIV paplitimo šalis. Prognozuojama, kad per švirkščiamųjų narkotinių ir psichotropinių medžiagų vartotojų lytinius partnerius ŽIV infekcija gali išplisti į bendrą populiaciją”, – rašoma programoje, kurią trečiadienį ketina tvirtinti Vyriausybė.

2008 metų duomenimis, ŽIV infekcijos paplitimo rodiklis Lietuvoje 100 tūkst. gyventojų siekė 36,98. Tai – beveik 14 kartų mažiau nei Estijoje ir 5 kartus mažiau nei Latvijoje. Daugiausia ŽIV atvejų Lietuvoje registruota Klaipėdoje.

ŽIV užsikrėtusių vyrų yra maždaug 5 kartus daugiau nei moterų. ŽIV infekcijos pirmasis atvejis Lietuvoje diagnozuotas 1988 metais.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...