2011 Kovo 21

Įvairenybės

Žino kur ieškoti Gintaro kambario

veidas.lt

Istorijos projekto “Laboratorijos “Kenigsberg-13″ paslaptys” darbuotojai teigia, kad iššifravo runų ženklus ant vokiečių požeminio bunkerio geležinių vartų ir sužinojo, kur paslėptos brangenybės, tarp kurių gali būti ir Gintaro kambarys.

Kaip pranešė agentūrai “Interfax” paieškų projekto sekretorius spaudai Vladimiras Sokolovas, prieš kurį laiką runų ženklų, užrašytų ant požeminio bunkerio “Blindaž”, kuriame 1945 metas buvo paskutinio Kėnigsbergo komendanto generolo Otto fon Lascho (Oto fon Liašo) vadavietė, kopijos buvo nusiųstos į Belgiją ekspertizei.

Neseniai iš Belgijos gauta visų 88 runų ir slaptų ženklų, užrašytų ant požeminio bunkerio įėjimo vartų sąvarų iššifravimas. Tai nepaprastai vertingas informacinis žemėlapis, nurodantis, kad bunkeryje yra antras,

apatinis aukštas, kurio patalpose yra paslėptos brangenybės”, – pareiškė V.Sokolovas.

Pasak jo, paieškos dalyviai neabejoja, kad jie suras brangenybes, tarp kurių gali būti ir Gintaro kambarys. Dabar reikia patekti į sandėlius, kurie yra 14 metrų gylyje po abejais bunkerio laiptais.

Kaliningrado centre jau ilgą laiką grupė entuziastų-mėgėjų atlieka paieškos darbus paskutinio Kėnigsbergo vokiečių karinio komendanto generolo O. fon Lascho požeminėje vadavietėje.

Blindažas yra vieno aukšto gelžbetoninėje slėptuvėje nuo bombų, pastatytoje 1945 metais, jis užtikrino normalias gyvenimo ir darbo sąlygas Kėnigsbergo įgulos vadavietei.

Patalpas sudaro du monolitiniai blokai. Slėptuvės ilgis – 42 metrai, plotis -15 metrų, gylis – 7 metrai. Patalpose yra 21 kambarys. Bunkeris buvo elektrifikuotas, įrengtos ryšio, vandens tiekimo, kanalizacijos, šviežio oro sistemos.

1945 metų kovą vokiečių įgulos vadavietė atsikėlė į šį bunkerį, kurį imta vadinti miesto gynybos vadaviete. 1945 metų balandžio 9 dieną čia atėjo sovietiniai parlamentarai ir pasiūlė vokiečių įgulai kapituliuoti. Generolas O.fon Laschas sutiko nutraukti pasipriešinimą.

Srities istorijos muziejaus filialas blindažo patalpose buvo atidarytas 1968 metais. Pagrindinė ekspozicijos dalis skirta sovietinės kariuomenės Kėnigsbergo puolimui 1945 metais nuo balandžio 6 iki 9 dienos.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (2)

  1. Wycka Wycka rašo:

    B8tų gerai rasti išsamesnį straipsnį šia tema, pvz. „Veido“ skiltyje „Istorija“.

  2. Marija Marija rašo:

    Tikrai, labai nevykusi Istorijos skiltis, neatskleidžianti istorinių aktualijų Lietuvoje.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...