2011 Kovo 30

Energetika

A.Sekmokas aiškiai žino, kaip derėtis su “Gazprom”

veidas.lt

Energetikos ministras turi aiškų įsivaizdavimą, kaip derėtis su Rusijos dujų koncernu “Gazprom” dėl mažesnės dujų kainos Lietuvai ir trečiojo ES energetikos paketo įgyvendinimo, teigia Konservatorių frakcijos Seime seniūnas Jurgis Razma.

“Manau, kad viskas juda gera kryptimi, tikrai nestovi vietoje. Tikrai su neblogu nusiteikimu mes čia išeiname iš šito posėdžio, kiek išgirdome informacijos iš ministro. Matome, kad jis turi aiškų įsivaizdavimą, kokiais žingsniais, kaip judėti į priekį, kad tvarkingai ir pakankamai energingai įgyvendinti trečiąjį energetikos paketą”, – po koalicijos susitikimo su ministru žurnalistams sakė valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų seniūnas.

Parlamentaras neatskleidė, kokių naujienų pasakė Arvydas Sekmokas – anot jo, ministras pristatė, kaip klostosi santykiai su didžiausiais “Lietuvos dujų” akcininkais – “Gazprom” ir “E.ON Ruhrgas International”.

“Detalių tikrai nedėstysiu. Tiek, kiek reikia Seimo nariams, mes, manau, sužinojome, o mes neatsakingi už derybas, tai detalių ir nereikia žinoti”, – sakė J.Razma.

Vienintelės dujų tiekėjos Lietuvai – “Gazprom” atstovai praėjusį penktadienį Vilniuje susitiko su Energetikos ministerijos vadovais ir sutarė toliau tęsti dialogą. Iki tol “Gazprom” kaltino Lietuvą nesėdant prie derybų stalo ir nesikalbant, o Energetikos ministerijos vadovai apkaltino Rusijos dujų tiekėją, kad šis taiko neteisingą dujų kainą, o “Lietuvos dujų” vadovus – kad šie nesiderėjo dėl mažesnės kainos Lietuvai.

Dėl to Energetikos ministerija pateikė teismui ieškinį, kuriuo prašo ištirti “Gazprom” iš dalies valdomų “Lietuvos dujų” vadovų veiklą.

Lietuvos Vyriausybei priklauso 17,70 proc. “Lietuvos dujų” akcijų, Rusijos koncernui “Gazprom” – 37,06 proc., Vokietijos “E.ON Ruhrgas International” (38,9 proc. akcijų). “Lietuvos dujų” akcijos kotiruojamos “Nasdaq Omx” Vilniaus biržos Oficialiajame prekybos sąraše.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...