2014 Gruodžio 17

Žiemoti į Meksiką ir Gvatemalą

veidas.lt

Atsibodo net pusę metų trunkantis lietuviškas šaltasis metų laikas? Išeitis paprasta: kuprinę ant pečių, ir su paukščiais į šiltus kraštus. Tiesa, tokiai pusmečio avantiūrai ryžtasi tik vienetai žiemos nekenčiančių lietuvių.

 

Daiva Urbienė

„Jau penktus metus nuo lietuviškos žiemos pabėgu į šiltus kraštus: išmaišiau Aziją, keliavau po Pietų Europą, ilsėjausi Kanarų salose, o nuo šių metų sausio iki vasaros visą pusmetį keliavau po Meksiką ir Centrinės Amerikos šalis. Šiandien jau pora savaičių, kai esu Kolumbijoje, o netrukus patrauksiu į Venesuelą“, – pradeda pasakojimą keliaujantis fotografas Danas Macijauskas ir priduria, kad jam patinka ir Lietuva, tačiau tik šiltuoju metų laiku.

Pasak vaikino, Pietų ir Centrinė Amerikos šalys nėra pačios pigiausios keliauti ir atostogauti. Tačiau Danas pasirinko tokį darbo būdą, kuris puikiai dera su kelionėmis: į kelionę jis leidžiasi beveik be pinigų ir bando vietoje susitarti dėl galimybės dirbti. Pavyzdžiui, sukuria filmus ir reklaminius klipus apie nakvynės namus (hostelius) bei jų aplinką, už tai keliautojas apgyvendinamas, kartais pamaitinamas, kartais nemokamai pakviečiamas į vakarėlius, o kartais jam sumokama ir pinigų. „Padirbu, padirbu ir išvažiuoju, tada vėl padirbu, padirbu ir išvažiuoju toliau. Taip gyvenu ir keliauju“, – sako fotografas.

Dažniausiai Danas renkasi lėtą keliavimo būdą, ilgiau užtrunka vienoje ar kitoje patikusioje vietoje ir beveik niekada neplanuoja laiko bei maršruto. Tokia kelionė suteikia galimybę kitaip pažinti ir patirti šalį, įsijausti į vietos gyvenimą, ištyrinėti žmonių papročius ar įpročius, galop net išmokti kalbą. Taip keliaudamas vaikinas išmoko ispanų kalbą. Pasak jo, tai pati naudingiausia kalba po anglų, mat yra daug šalių, kuriose galima susikalbėti ispaniškai.

Danas prisipažįsta, kad ilgą laiką būdavo labai nusiteikęs prieš turistines vietoves – esą neįdomu, nuobodu, nuvalkiota. „Dabar, ypač matęs tiek pasaulio, suvoki, kad jis ganėtinai vienodas. Būna, vargsti, ieškai kažko išskirtinio, o kaip neįdomu, taip neįdomu, viskas nuobodu ir vienoda. Ypač toks įspūdis kyla tose valstybėse, kurios pateko po ispanų kultūros sparnu: visos šalys atrodo tarsi viena ranka pieštos. Tačiau jose pasirinkęs turistinį maršrutą net nustembi, kad gali būti taip įspūdinga ir gražu“, – tikina keliautojas.

Visą publikacijos tekstą skaitykite savaitraštyje “Veidas”, pirkite žurnalo elektroninę versiją internete http://www.veidas.lt/veidas-nr-48-2014-m arba užsisakykite “iPad” planšetiniame kompiuteryje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...