2015 Sausio 24

Žiema sniegu nelepina: kur slidinėti šiais metais?

veidas.lt

Žiemai įpusėjus daugelis slidinėjimo mėgėjų jau ima abejoti, ar tik neteks slidžių grūsti atgal į sandėliuką. O gal spjauti į pavasariu kvepiančią žiemą ir dumti sniego ieškoti į kalnus?

 

Daiva Urbienė

„Šiuo metu ir kalnuose bėda. Ir Alpėse bėda. Prancūzijoje, kur dabar esu, sniego labai mažai. Trijuose Slėniuose yra apie 600 km slidinėjimo trasų, tai šiuo metu slidinėti tinka gal tik trečdalis“, – pasakoja Vaidas Barkevičius, antrus metus žiemą dirbantis Šveicarijos Cerma kurorto slidinėjimo mokykloje.

Kas gi atsitiko? Gal iš tiesų Alpėse kiekvienais metais sniego vis mažiau, ir teisūs tie, kurie plyšauja apie kasmet vis labiau kylančią pasaulinę temperatūrą, grasinančią įvairiausiomis gamtinėmis katastrofomis, – kad ir palikti Europos kalnus be ledynų bei sniegynų?

Pasak Vaido, sakyti, kad tokia besniegė žiema yra tendencija, tikrai negalima, nes praėjusiais metais sniego Alpėse buvo labai daug. „Ši žiema – klimato ypatumas: buvo labai keista vasara, ištisai lijo, buvo šalta, į kalnus nebuvo galima išeiti. Dabar žiema keistoka. Tiesiog tokie metai“, – sako Vaidas ir patikina esąs nusiteikęs optimistiškai: galų gale prisnigs ir bus galima pasimėgauti slidinėjimu daugelyje trasų.

Puikiai įrengtų slidinėjimo kurortų netrūksta, tereikia pasirinkti pagal kainos ir kokybės santykį ar galimybę patogiai atvykti. Štai pigiau slidinėti Lenkijoje, Čekijoje ar Slovakijos Tatrų kalnuose, tačiau čia ir žmonių gerokai daugiau nei kitur. Lietuviai buvo beatrandą ir Ukrainos Bukovelio slidinėjimo kurortą, tačiau dėl neramumų šioje šalyje dalis slidinėtojų nebesiryžta ten keliauti.

Atostogautojai, be slidinėjimo trokštantys ir egzotiškesnių potyrių, renkasi Gruzijos Gaudari kurortą ir skiria laiko ekskursijoms po Mcchetą ar Tbilisį. Keliautojams su šeimomis ir mažais vaikais labai tinka vaikus noriais priimantys slidinėjimo kurortai. Ištroškusieji prabangos traukia į Šveicariją.

Vis dėlto Italijos, Austrijos ir Prancūzijos slidinėjimo kurortai išlieka patys populiariausi dėl itin gero kainos ir kokybės santykio. Na, o ieškantieji tobulumo renkasi Prancūzijos Trijų Slėnių slidinėjimo kurortus bei trasas.

 

Ieškantiems tobulumo – Trys Slėniai

 

Prancūzijos Alpių slėniai ~Allues~, ~Belleville~, ~Saint Bon~ ir šalia ~Maurienne~, vadinami tiesiog Trimis Slėniais, garsėja vos ne idealiomis slidinėjimo sąlygomis. Čia įrengta apie 600 km trasų, skirtų ir pradedantiems, ir patyrusiems slidininkams, kurie negali gyventi be adrenalino, greičio, į viršų poilsiautojus kelia apie 160 keltuvų, į pagalbą pasirengę suskubti apie pusantro tūkstančio instruktorių.

„Ką nors geriau už Tris Slėnius sunku rasti, nes Europoje turim nedaug tokių vietų, kur būtų taip idealiai pagal reljefą viskas padaryta. Yra daugybė įvairiausio sudėtingumo trasų, o ir užsiėmimų, be slidinėjimo, galima rasti visokių. Čia slidinėti rekomenduočiau visiems – ir patyrusiems, ir pradedantiems slidininkams. Vis dėlto nerekomenduoju važiuoti čia pirmam kartui, geriau pabandyti kokioje paprastesnėje vietoje. Nors ne, kvailas mano pasiūlymas – tegul žmonės tik važiuoja čia“, – juokiasi pašnekovas ir priduria, kad nuo tada, kai prieš 12 metų pirmą kartą atkeliavo į Trijų Slėnių kurortą ~Les Menuires~, ieško dar geresnė vietos slidinėti, bet neranda.

Pasak Vaido, šis miestelis iš Trijų Slėnių jam labiausiai patinka dar ir dėl to, kad jis iš karto suplanuotas ir pastatytas kaip patogus ir komfortiškas slidinėjimo kurortas. Tarkim, prie kiekvieno namo, prie kiekvieno viešbučio galima prišliuožti slidėmis (na, šiuo metu tam per mažai sniego). Labai patogu slidinėjant sustoti prie savo namų, užbėgti suvalgyti sumuštinio, išgerti kavos ir traukti toliau – nereikia gaišti laiko restoranuose ar kavinėse.

Visą publikacijos tekstą skaitykite savaitraštyje “Veidas”, pirkite žurnalo elektroninę versiją internete http://www.veidas.lt/veidas-nr-03-2015-m arba užsisakykite “iPad” planšetiniame kompiuteryje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...