2014 Balandžio 27

Žemės pardavimas, geopolitika ir lunatikų paradas

veidas.lt

Naujai susiklosčiusi Lietuvos geopolitinė situacija turėtų mus skatinti ne apriboti savo žemės ūkio paskirties žemės pardavimą užsieniečiams, o visais būdais stengtis, kad užsieniečiai žemės Lietuvoje įsigytų ir taip suteiktų mums didesnes saugumo garantijas Rusijos imperijos atžvilgiu, nes ji mūsų žemes ir miškus mielai pasiimtų ir be apribojimų.

Seimas, likus šešioms dienoms iki 10 metų galiojusio draudimo užsieniečiams įsigyti žemės Lietuvoje draudimo pabaigos (2014 m. gegužės 1 d.), pritarė naujiems žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo apribojimams. Parlamentarai Lietuvos piliečiams dar kartą įrodė, kaip prastai jie dirba, kokie menki jų sugebėjimai šaliai svarbius įstatymus svarstyti ir priimti laiku, o ne tuomet, kai rimtesnei esamos padėties, galimybių ir grėsmių analizei nelieka laiko ir tenka skubėti.
Pasigirdo parlamentarų balsų, pripažįstančių, kad teisės aktas parengtas labai skubant ir jį teks greitai taisyti ar net atšaukti. Belieka spėlioti, kur buvo mūsų parlamentas tuos 10 metų prieš parskrisdamas į realybę. Toks nerimtas parlamento požiūris į savo darbą, tinkamo atsakomybės jausmo neturėjimas pagimdė ir lunatikų paradą – referendumo dėl žemės pardavimo užsieniečiams organizatorius bei vykdytojus.
Ką tik atšventę ES narystės 10 metų jubiliejų ir savęs nebevadinantys ES naujokais, sustiprėję ekonomiškai, praprusę teisiškai ir administraciškai, pasinaudoję penkiomis dešimtimis milijardų litų ES paramos ir turėdami galimybę 2014–2020 m. ES finansavimo laikotarpiu gauti savo atsilikimui likviduoti dar kone pusšimtį milijardų litų, net 300 tūkst. šalies piliečių įsirašė į lunatikų parado gretas ir taip pasisakė ne tik už referendumo dėl žemės pardavimo užsieniečiams surengimą, bet ir už savo įsipareigojimų ES atšaukimą, o kartu – Lietuvos Konstitucijos sunaikinimą. Siekimas į Konstituciją įrašyti straipsnį, kuris prieštarautų kitiems, anksčiau priimtiems straipsniams, yra žengimas teisinio nihilizmo keliu, paneigimas teisės viršenybės principo ir kartu prisipažinimas, kad savo mentalitetu, išprusimu, gebėjimu laikytis partneriams ir rėmėjams prisiimtų įsipareigojimų, savo pačių priimtos Konstitucijos dar tebesame Bizantijos tamsos ir kvailumo liūne.

Visą publikacijos tekstą skaitykite savaitraštyje “Veidas” (http://prenumerata.veidas.lt/lt/order/magazine?id=17590), pirkite žurnalo elektroninę versiją internete http://www.veidas.lt/veidas-nr-16-2014-m arba užsisakykite “iPad” planšetiniame kompiuteryje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (4)

 1. o tai o tai rašo:

  Parduoti,parduoti,būtinai parduoti.Tada būsim protingi,išmintingi,sumanūs ir garbingi.Ar taip?Viską parduokim,ką beturim.Nelabai kas juk liko.Žemė dar yra.Lietuvos. Kol kas.

 2. Gerda Gerda rašo:

  Žemės ES piliečiai nežada išsivežti, o mes žiūrėkime į apleistus laukus ir

  laukime buvusių “brolių’

 3. o tai o tai rašo:

  Tai dirbkit žemę,nereikės žiūrėt ir verkt.Tos matyt apleistos,kur biznieriai supirkę ir laukia leidimo perparduot brangiai.Žemaitijoj nemačiau,kad kur dirvonuotų.

 4. Kirvis Kirvis rašo:

  Kažkoks klampus tekstas. Tik juoda ir balta. Ar autorius taip suvokia toliaranciją? Ir apskritai įdomu, ką autorius vadina šiuo žodžiu? Gal pritaria homoseksualistų “santuokų” įteisinimui, tik dar nedrįsta aiškiai to įvardyti?

  Ir apie kokį Rusijos neva ginamą etniškummą galima kalbėti? Juk tai elementarus tautų sulydimo katilas, siekiantis sumaišyti visas tos valstybės sienų viduje atsidūrusias tautas į kažkokį naują rusakalbį darinį. Juk būtent tai buvo viena svarbiausių varomųjų jėgų, kodėl prieš ketvritį amžiaus siekėme iš tos imperijos išsivaduoti. Tikrai ne tam, kad iš mūsų būtų toliau daromas kažkoks etninis “miksas”, tik iš kiek kitų sudedamųjų dalių.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...