2011 Sausio 05

Latvija

Zatleris – antrai kadencijai?

veidas.lt

Latvijos premjeras Valdis Dombrovskis mano, kad, nepaisant partijos kolegų abejonių, prezidentas Valdis Zatleris turi “palyginti didelių” galimybių likti šiose pareigose dar vienam laikotarpiui.

“Iš esmės Zatlerio galimybę vėl užimti prezidento postą aš vertinu, palyginti, aukštai”, – trečiadienį televizijos kanalo LNT laidoje “900 sekundžių” sakė jis.

Į klausimą, ar gali V.Zatlerio pareikšta sveikatos apsaugos sistemos kritika turėti įtakos balsavimui Seime dėl jo antrą kartą išrinkimo prezidentu, premjeras atsakė: “Aš šių klausimų nesusieju. Aš nemanau, kad šiuos klausimus susieja ir deputatai. Tai vien profesinis klausimas – mes žinome, kad ponas Zatleris taip pat yra iš šios šakos, taigi čia verta išklausyti jo nuomonę kaip profesionalo”.

Kaip jau pranešta, susivienijimo “Vienybė” frakcijos parlamente pirmininkas Dzintaras Zakis suabejojo, kad V.Zatleris gali būti perrinktas prezidentu antrajam laikotarpiui.

Tokiai išvadai Dz.Zakį pastūmėjo V.Zatlerio teiginiai dėl reformų Traumatologijos ir ortopedijos ligoninėje.

“Šiais teiginiai Zatleris įrodė, kad jo pažiūros vis dėlto nepakankamai plačios ir kad jis, kaip ir ankstesnė sveikatos apsaugos ministrė Baiba Rozentalė, nesugeba atsiriboti nuo savo ankstesnės darbo vietos”, – pabrėžė Dz.Zakis.

Jis pažymėjo, jog anksčiau ne kartą viešai sakė, kad V.Zatleris prezidento poste daro žymią pažangą ir sugeba plačiai pažvelgti į tai, kas vyksta šalyje, pritardamas sunkiems ir atsakingiems sprendimams.

Latvijos Seimas naują šalies prezidentą rinks vasarą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...