2010 Gruodžio 11

Rusija

Medvedevas nori likti antrai kadencijai

veidas.lt

Rusijos prezidento padėjėjas Arkadijus Dvorkovičius spėja, kad Dmitrijus Medvedevas norėtų būti prezidentas ir antrą kadenciją – po 2012 metų rinkimų, dabar jau šešeriems metams, nors pergalę rinkimuose visuomenė žada populiariam premjerui Vladimirui Putinui.

Anot valdžios kritikų, per dvi V.Putino prezidentavimo kadencijas jo kurta “valdžios vertikalė” susilpnino rinkimų instituciją Rusijoje ir balsavimas virto formalumu: rezultatai priklauso nuo valdančios ir nesikeičiančios valdžios viršūnės, kontroliuojančios televiziją ir rinkimų komisijas, o 45-erių D.Medvedevas ir 58-erių V.Putinas žada tarpusavyje susitarti, kas iš jų dalyvaus prezidento rinkimuose.

2008 metais V.Putino dėka gavęs šį postą D.Medvedevas paskelbė kovą korupcijai, nors nieko šioje srityje nepasiekė; ir į politinę sistemą nebuvo sugrąžinta konkurencija, nors buvo raginama siekti liberalizmo.

Tuo tarpu D.Medvedevo šalininkai sako, kad prezidento užplanuotoms reformoms įvykdyti neužtenka vienos kadencijos.

Britų visuomeninis transliuotojas BBC paskelbė interviu su A.Dvorkovičiumi, kuris, paklaustas, ar nori prezidentas likti antrai kadencijai, atsakė: “Manau, kad nori”.

“Kitaip jis rimtai nesiimtų iniciatyvų, kurias paskelbė, nesiektų jų realizuoti. Kiekvienas prezidentas, galvojantis, kad po metų paliks savo postą, elgiasi visiškai kitaip. Manau, kad kiekvienas, matantis, ką daro prezidentas D.Medvedevas, supranta, kad prezidentas nori toliau likti poste ir tęsti 2008 metais pradėtą darbą”, – sakė jis.

“Tai, ką girdėjau iš prezidento Medvedevo, jis neatmeta galimybės balotiruotis ir, neabejotinai, jis to nori”, – sakė A.Dvorkovičius.

Lapkričio 30 dieną D.Medvedevas perskaitė metinį pranešimą parlamentui, savo pažadais neabejotinai siekdamas susilaukti rusų rinkėjų palankumo. Prezidentas žadėjo ginti motinas ir vaikus bei pagrasino Vakarams.

Tačiau Rusijos visuomenės nuomonės tyrimų centro sociologinė apklausa parodė, kad D.Medvedevo kalba nelabai įkvėpė rusus: jo pranešimo klausėsi mažiau žmonių nei visais ankstesniais metais.

+370 5 2058525 begin_of_the_skype_highlighting              +370 5 2058525

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...