2011 Gegužės 08

Žąsys ir avys pelnė šlovę vynui

veidas.lt

"Veido" archyvas

Vynuogynui pasaulinę šlovę gali pelnyti žąsys ir avys. Tai įrodė prestižinis britų žurnalas „Drinks Business“, išrinkęs Čilės „Cono Sur“ vynuogyną draugiškiausiu aplinkai. Taip norėta pagerbti aplinkai nekenksmingą veiklą vykdančias įmones.

Pasirodo, „Cono Sur“ titulą lėmė žąsys ir avys. Taip, būtent šie gyvūnai leido nenaudoti šiaip jau vynuogynuose paplitusių cheminių priemonių. Ekologinis vyno ūkis grindžiamas gamtai nekenksminga vynuogyno priežiūra. Pavyzdžiui, tokiame vynuogyne nenaudojami dirbtiniai ar cheminiai pesticidai, o vynuogynus nuo kenkėjų apsaugo jų kamienus juosiančios juostelės, išteptos lipnia medžiaga, česnakais ir riebalais – tokia “apsauga” sulaiko kenkėjus ant žemės ir neleidžia jiems nusigauti iki  vynmedžio lapų.

Tarpai tarp vynmedžių eilių paliekami platesni, o juose želiančią žolę nuėda avys ar besiganančios žąsys, kurios sulesa vabzdžius. Vynmedžių lapai ir kitos  žalios atliekos naudojamos prisodrinti vandenį natūraliomis maistinėmis medžiagomis. Vėliau toks vanduo naudojamas vynuogynų laistymui.

Būtent šia gamtosaugine „avių-žąsų“ darbine veikla ir pasinaudojo „Cono Sur“.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...