2010 Lapkričio 13

Įvairenybės

Žaidimas – Pilsudskio karas su sovietais

veidas.lt

Šios šalies Tautos atminties institutas sukūrė naują stalo žaidimą lenkų kovos su bolševikais 1919-1920 metais tema. Įdomu, kad jį pamėgo žaisti net rimti mokslininkai, pranešama dienraštyje “Nasz Dziennik”.

Žaidimas “Erelis ir žvaigždė” skirtas jaunimui vyresniam negu 14 metų, nes žaidimas nėra jau toks paprastas. Beje, tai vienintelis lenkiškas žaidimas, kurį jau nupirko amerikiečių leidykla ir platins jį Jungtinėse Valstijose.

Dviejų dalių kartoniniame lankstinuke yra mūšio vietos kovinių veiksmų žemėlapis, 105 medinės figūrėlės, žetonai ir specialūs užrašai su istorinio mūšio scenarijumi.

Žaidimo dalyviai gali įsikūnyti į maršalo Jozefo Pilsudskio asmenybę ir pabandyti sustabdyti sovietų ataką, kuria siekta atplėšti Lenkijos, Ukrainos ir Baltarusijos žemes.

Lenkijoje 1920 metų mūšis netoli Varšuvos Radzymino vietovėje vadinamas “stebuklu prie Vyslos”. Čia, žymiai mažesnės lenkų pajėgos, sutriuškino sovietų karvedžio Michailo Tuchačevskio armiją, paėmė į nelaisvę apie 70 tūkst. bolševikų karių ir sustabdė sovietų veržimąsi į Europą.

Kol kas Rusijos reakcijos į žaidimą nėra, nors Lenkija ne kartą buvo kaltinama masinėmis 1920 metais paimtų sovietų belaisvių žudynėmis.

+370 5 2058525 begin_of_the_skype_highlighting              +370 5 2058525

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Aurimas Aurimas rašo:

    O ko mes stovim vietoje? Galėtume žaidimą apie Smetoną sukurti. Kaip autoritarizmą įvedė šalyje palaipsniui. Gal kokie rusai susidomės tuo… [Joke]


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...