2011 Gegužės 26

Žada, kad V.Čmilytė bus įvertinta tinkamai

veidas.lt

Scanpix

Premjeras Andrius Kubilius žada, kad Europos moterų šachmatų čempionato aukso medalį iškovojusi Viktorija Čmilytė bus įvertinta tinkamai.

Premjeras tvirtino, jog žiniasklaidos paskelbta šachmatininkei teksiančios premijos suma – 2 tūkst. litų – apskaičiuota remiantis paveldėta apdovanojimų sistema.

“Tikrai nuoširdžiai džiaugiausi gerbiamos V. Čmilytės pergale, ir pasveikinau iškart po pergalės. Kita vertus, esame paveldėję tokią apdovanojimų ir premijų sistemą, kurioje numatyta, kad tokioje šakoje premijos yra būtent tokio dydžio, paprasčiausiai iš egzistuojančių dokumentų ir paskelbta tokia suma”, – ketvirtadienį per Vyriausybės valandą Seime sakė premjeras.

“Kaip pagerbsime ir kaip įvertinsime jos nuopelnus, dar pamatysime, tikrai stengsimės, kad Vyriausybė tinkamai šį darbą padarytų”, – pridūrė Vyriausybės vadovas.

Žiniasklaidoje skelbta, kad pagal prieš dešimtmetį Lietuvos Vyriausybės priimto nutarimo “Dėl didelio meistriškumo sportininkų ir kitų rinktinės narių skatinimo” nuostatas, šachmatininkei už pergalę būtų skirta 4 tūkst. litų, tačiau per sunkmetį premijas sumažinus perpus, V. Čmilytei teks 2 tūkst. litų.

V. Čmilytė Gruzijoje vykusiose Europos moterų šachmatų pirmenybėse gegužę iškovojo pirmąjį Europos čempionės medalį savo karjeroje. 2003, 2008 ir 2010 metais ji buvo tapusi Europos vicečempione.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...