2011 Birželio 08

Premjeras padėkojo V. Čmilytei už įspūdingą pergalę

veidas.lt

BFL

Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius trečiadienį Vyriausybės rūmuose priėmė ir pasveikino Europos moterų šachmatų čempionę Viktoriją Čmilytę ir jos tėvą bei trenerį Viktorą Čmilį.

Premjeras dar kartą sveikindamas čempionę “už labai gražią žinią Lietuvai, laimėjus įspūdingą pergalę intelektualiame sporte” įteikė V. Čmilytei 20 tūkst. litų vertės čekį ir vardinį Ministro Pirmininko laikrodį. Kūno kultūros ir sporto departamento generalinis direktorius Klemensas Rimšelis šachmatų didmeistrę apdovanojo medaliu “Už sporto pergales”.

27-erių metų V. Čmilytė nuoširdžiai padėkojo Premjerui už išskirtinį dėmesį šachmatų sportui ir jos pergalei. Taip pat pasidalino savo įspūdžiais iš Gruzijoje vykusio Europos čempionato, papasakojo kaip ji rengiasi atsakingoms varžyboms, prisiminė savo kelio į šachmatus pradžią.

“Žaisti mane išmokė tėtis, kai man buvo šešeri. Jau daugiau kaip dvidešimt metų nesiskiriu su šachmatais, o tėtis taip ir liko ne tik pirmuoju mokytoju, bet ir mano treneriu”, – sakė pirmoji Lietuvos moterų šachmatų Europos čempionė. Be to, V. Čmilytė pasidžiaugė, kad ir jos vaikai, devynmetis ir dešimtmetis sūnūs jos tėčio dėka jau yra neblogi šachmatininkai.

Pokalbio su Premjeru metu taip pat buvo aptarta Lietuvos šachmatų sporto padėtis, pasikeista nuomonėmis dėl platesnių šachmatų mokymo galimybių bendrojo lavinimo įstaigose. A. Kubilius palinkėjo čempionei kuo geriausios sėkmės artėjančiose varžybose.

Premjeras pritarė čempionės minčiai, kad svarbiausia, ko moko šachmatai, yra tai, kad kita diena po sužaistos sudėtingos partijos yra nauja kovos diena, kur viskas prasideda iš pradžių. V. Čmilytė triumfavo 12-ajame Senojo žemyno moterų šachmatų čempionate, gegužės 7-18 dienomis vykusiame Gruzijos sostinėje Tbilisyje. Lietuvė Europos pirmenybėse tris kartus yra buvusi antra – 2003, 2008 ir 2010 metais.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...