2011 Gegužės 15

Ž. K. Trišė: eurui pavojaus nėra

veidas.lt

AFP

Europos centrinio banko (ECB) vadovas Žanas Klodas Trišė (Jean-Claude Trichet) atmetė būgštavimus, kad dėl besitęsiančios skolų krizės kai kuriose euro zonos šalyse bendrajai Europos valiutai iškilęs pavojus. “Euro krizės nėra”, – rašo jis savo straipsnyje Vokietijos laikraščiui “Bild am Sonntag”.

“Tai, ką mes šiuo metu stebime kai kuriose Europos šalyse, pirmiausiai yra valstybių biudžetų skolos krizė”, – teigiama straipsnyje.

Anot Ž. K. Trišė, kai kurios euro zonos šalys privalo keisti savo ekonominę ir finansų politiką, nes praeityje buvo padaryta klaidų. Reikalingos esminės reformos, kad būtų laikomasi ekonominių politinių taisyklių.

“Mes galime didžiuotis, kad mūsų valiuta yra stabili ir patikima”, – pabrėžia Ž. K. Trišė.

Sekmadienį ispanų laikraštyje “El Pais” paskelbtame interviu ECB vadovas, be to, pareiškė, kad absurdiška kalbėti, jog skolų kamuojama Graikija gali atsisakyti euro. Kartu jis patvirtino, kad ECB yra prieš Graikijos skolų restruktūrizavimą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...