2012 Gegužės 04

Z. Balčytis ragina Komisiją būti atsakinga už senų atominių elektrinių uždarymą

veidas.lt

atomine0031

Vakar Lietuvos Europos parlamentaras Zigmantas Balčytis pateikė 26 pataisas rengiamam pasiūlymui Europos Parlamento rezoliucijai dėl senų atominių elektrinių uždarymo, kuriomis ragina Europos Komisiją prisiimti atsakomybę ir aktyviai įsitraukti į atominių elektrinių Lietuvoje, Slovakijoje ir Rumunijoje uždarymo procesą.

„Sovietinių atominių elektrinių uždarymas buvo mūsų stojimo į Europos Sąjunga sąlyga, kurią mes įvykdėme, tačiau pilnas šių objektų išmontavimas truks ne vieną dešimtmetį ir pareikalaus didžiulių lėšų. Akivaizdu, kad nei Lietuva, nei kitos su šia problema susiduriančios šalys nepajėgios finansuoti visų reikalingų darbų,“ – teigia EP Biudžeto kontrolės komiteto narys Z. Balčytis.

Europarlamentaro nuomone, dabartinė Europos Komisijos pozicija, kad senus atominius reaktorius uždarančios šalys, šiems darbams finansuoti turėtų naudoti ES struktūrinių fondų lėšas yra neteisinga ir prieštaraujanti pačiai šių fondų paskirčiai – mažinti naujųjų ES šalių atsilikimą daugelyje ūkio sričių ir stiprinti visos ES kaip vientiso regiono ekonomiką.

„Net jeigu visą struktūrinių fondų paramą nukreiptumė Ignalinos uždarymui, šių pinigų neužtektų visiems reikiamiems darbams finansuoti, nekalbant apie didžiulę žalą šalies ekonomikai, jos atsilikimo nuo senųjų ES šalių mažinimui, ekonominės krizės padarinių šalinimui,“ – sako Z. Balčytis.

Pasiūlymo rezoliucijai dėl senų atominių elektrinių uždarymo šešėlinis pranešėjas Z. Balčytis pateiktose pataisose siūlo, kad Komisija kartu su valstybėmis narėmis turi prisiimti atsakomybę už minimų atominių elektrinių uždarymą bei užtikrinti veiksmingą uždarymo procesų priežiūrą.

Z. Balčyčio pateiktame dokumente Komisija taip pat yra raginama, bendradarbiaujant su valstybėmis narėmis, parengti išsamius atominių elektrinių uždarymo ir finansavimo planus.

„Europos Komisija, įpareigodama mus uždaryti atomines elektrines, tapo atsakinga už saugų ir efektyvų šių elektrinių uždarymą, nes tokio masto projektai yra per sudėtingi ir per brangūs nedidelėms šalims,“ – įsitikinęs Z. Balčytis.

Parlamentaras savo pataisomis ragina Komisiją įgyvendinti savo prisiimtus įsipareigojimus minimų atominių uždarymo srityje 2014 -2020 m. laikotarpiu, o, esant poreikiui, ir jam pasibaigus skirti reikiamą finansavimą saugiam eksploatavimo nutraukimui bei jo galimai sukeltų neigiamų pasekmių mažinimui.

 

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...