2010 Gruodžio 03

WikiLeaks

“WikiLeaks” priminė nužudyto JAV prezidento Kennedy poziciją dėl perdėto slaptumo

veidas.lt

Tinklalapis “WikiLeaks”, gindamas savo sprendimą paviešinti tūkstančius įslaptintų JAV diplomatinių dokumentų, ketvirtadienį socialiniame tinkle “Twitter” išplatino ištraukas iš buvusio JAV prezidento Johno F.Kennedy (Džono F.Kennedy) kalbos, kurioje smerkiamas perdėtas vyriausybės slaptumas.

Žinutė “Kennedy apie tai, kodėl svarbus “WikiLeaks” (“Kennedy on why WikiLeaks matters”) buvo paskelbta @wikileaks “Twitter” svetainėje. Joje taip pat buvo pridėta nuoroda į portale “YouTube” patalpintą 1961 metų balandžio 27 dieną Amerikos laikraščių leidėjų asociacijai pasakytos J.F.Kennedy kalbos vaizdo įrašą.

Žinutėje skelbiamos šios kalbos ištraukos, kuriose JAV lyderis, kuris buvo nušautas 1963 metais, smerkia perdėtą slaptumą.

Kita vertus, “WikiLeaks” neįdėjo kitų komentarų, kuriuose prezidentas ragino žiniasklaidą būti santūria tvyrant didelei Šaltojo karo įtampai.

“Vyriausybė visais lygiais privalo laikytis savo pareigos teikti jums kiek įmanoma išsamesnę informaciją, kuo siauriausiai aplenkiant nacionalinio saugumo ribas, – J.F.Kennedy sakė leidėjams vienoje iš “WikiLeaks” cituojamų ištraukų. – Pats žodis “slaptumas” yra atgrasus laisvoje ir atviroje visuomenėje; mes kaip tauta iš prigimties ir istoriškai priešinamės slaptoms draugijoms, slaptoms priesaikoms ir slaptiems veiksmams”.

“Mes seniai nusprendėme, kad perdėto ir nepagrįsto atitinkamų faktų slėpimo pavojai aiškiai nusveria pavojus, kurie cituojami, siekiant pateisinti tokį elgesį”, – pridūrė prezidentas.

Tačiau J.F.Kennedy taip pat kalbėjo apie atvejus, kai laikraščiai atskleisdavo opią informaciją “šalies priešams” tuo metu, kai šaliai grėsė “nacionalinis pavojus”, taip pat ragino laikytis santūrumo. Šios citatos “WikiLeaks” patalpintame “YouTube” įraše nepateikiamos.

“Vykstant karui, vyriausybė ir žiniasklaida kaip įprasta susivienijo pastangose, labiausiai pagrįstose savidrausme, siekiant išvengti neteisėtų (informacijos) paviešinimų priešui”, – pabrėžė JAV vadovas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...