2010 Spalio 13

Vyriausybė

Vyriausybė slaptų pokalbių kambario dar neturės

veidas.lt

Nors buvo planuota, šiemet Vyriausybės rūmuose nepavyko įrengti techniškai saugios, Europos Sąjungos (ES) ir NATO įslaptintos informacijos naudojimo standartus atitinkančios patalpos.

Prieš metus Ministro pirmininko tarnyba (MPT) pranešė, kad šiam svarbiam projektui 2010-aisiais bus skirta 900 tūkst. litų. Vėliau, patikslinus Valstybės investicijų programą, šiam projektui skirta 700 tūkst. litų.

“Darbai nepajudėjo, pinigai nepradėti naudoti”, – antradienį dienraščiui “Lietuvos žinios” sakė MPT Administravimo valdybos Informacinių sistemų ir turto valdymo skyriaus vedėjo pavaduotojas Arvydas Domanskis.

Jo teigimu, skirta suma yra pernelyg maža tokiam projektui įgyvendinti, o daugiau lėšų niekas nepridėjo.

“Atsižvelgiant į naujas kainas visai įrangai reikėtų apie 2,7 mln. litų”, – aiškino A. Domanskis.

Vieta slaptiems pokalbiams, tiksliau – posėdžių salei, techniškai apsaugotai nuo įrašymo ir filmavimo galimybių, parinkta pirmame Vyriausybės rūmų aukšte.

Jo nuomone, tokios patalpos Vyriausybės pastate būtų reikalingos, nes čia dažnai lankosi aukšto rango svečiai ir jų, artėjant Lietuvos pirmininkavimui Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijai bei ES, tik daugės.

“Visokių pokalbių būna, o mūsų rūmai kiaurai matomi iš visų pusių. Jei šviečia saulė ir neužtrauktos žaliuzės, galima viską matyti ir, nesvarbu, ar sninga, ar lyja, – net girdėti”, – tikino pašnekovas.

Pasak Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko Arvydo Anušausko, patalpos, kuriose galima nesibaiminant aptarti įvairius reikalus yra įrengtos prezidentūroje, Seime, Krašto apsaugos ministerijoje, Valstybės saugumo departamente.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...