2010 Birželio 11

Mokesčiai

Vyriausybės planuose – žmonių žlugdymas

veidas.lt

Planuodama kitų metų valstybės biudžetą Vyriausybė svarsto galimybę didinti pridėtinės vertės ir gyventojų pajamų mokesčius bei 0,1 proc. apmokestinti visą nekilnojamąjį turtą. Taip pat jau galandamas kirvis ir motinystės pašalpoms kirsti, rašo “Lietuvos rytas”.

Tokie planai išdėstyti praėjusią savaitę Vyriausybės parengtame pranešime valdančiųjų partijų Seimo nariams. Tačiau atrodo, kad didinti esamus ar įvesti naujus mokesčius Vyriausybei nebus lengva. Dienraščio žiniomis, šią savaitę posėdžiavusi Liberalų sąjūdžio valdyba nutarė nepritarti bet kokios mokestinės naštos didinimui.

Daugiausia dėmesio skiriama “Sodrai”. Siūloma, kad “Sodra” ateityje mokėtų tik draudžiamąją pensijos dalį, kuri priklausytų nuo kiekvieno žmogaus įmokų. Tuo tarpu pagrindinė pensijos dalis, Vyriausybės vadinama “solidariąja”, būtų mokama iš valstybės biudžeto.

Tam reikalingų papildomų lėšų būtų galima gauti padidinus gyventojų pajamų ir pridėtinės vertės mokesčius. Galimi naujų mokesčių tarifai Vyriausybės parengtame dokumente neminimi.

“Sodros” pervedimų į privačius pensijų fondus kitais metais siūloma nedidinti ir palikti 2 proc. Taip būtų galima sutaupyti 600 mln. litų. Vyriausybė taip pat siūlys neatidėlioti pensinio amžiaus ilginimo.

Vienintelė gera žinia – siūlymas nustatyti maksimalias “Sodros” įmokas daugiausia uždirbantiems žmonėms. Šios lengvatos jau seniai reikalauja užsienio investuotojai.

Motinystės (tėvystės) pašalpas Vyriausybė siūlo mokėti tik 1 metus, o maksimali išmoka negalėtų viršyti 1,5 vidutinės algos dydžio.

Pagal dabartinį vidutinį atlyginimą maksimali pašalpa siektų 3046 litus neatskaičius mokesčių. Dabar maksimali pašalpa neatskaičius mokesčių siekia 5850 litų, o nuo liepos – 4680 litų.

Pastarieji pakeitimai leistų sutaupyti 800-900 mln. litų. Dar 300 mln. litų siūloma sutaupyti įvairių pašalpų ir išmokų sąskaita. Kurios pašalpos galėtų būti mažinamos ar naikinamos, Seimo nariams parengtame dokumente nedetalizuojama.

Jame užsimenama ir apie būtinybę įvesti turto bei naujus akcizo tipo mokesčius importuojamoms prekėms, pavyzdžiui, automobiliams.

Dokumente raginama apmokestinti visą nekilnojamąjį turtą. Tačiau siekiant nepakenkti neturtingiems gyventojams reikėtų nustatyti nedidelį mokesčio tarifą, pavyzdžiui, 0,1 proc. Vyriausybė skaičiuoja, kad toks esą nedidelis mokestis biudžetą galėtų papildyti 500-700 mln. litų.

Siūloma nenustatyti jokių išimčių, nes pagrindines pajamas ketinama gauti iš nedidelės vertės nekilnojamojo turto, kurio yra daugiausia.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...