2011 Gegužės 03

Biudžetas

Vyriausybės planai – pernelyg optimistiniai

veidas.lt

Šiais metais Lietuvoje absoliučiai visų mokesčių surinkimas yra geresnis, palyginti su 2010-ųjų pradžia, tačiau jis vis dar atsilieka nuo finansinių valstybės planų. Mažiau nei planuota pajamų gaunama iš akcizų, pelno mokesčio ir gyventojų pajamų mokesčio. Didesnės, nei buvo tikėtasi, yra tik pridėtinės vertės mokesčio įplaukos.

“Danske Bank” vyresnioji ekonomistė Violeta Klyvienė teigia, kad esmine planų ir realybės prasilenkimo priežastimi galima laikyti pernelyg optimistinius Vyriausybės užmojus greitai iš šešėlio ištraukti dalį Lietuvos ekonomikos: “Bent jau metų pradžia sėkmės šioje srityje nerodo – nuo plano labiausiai atsilieka akcizų (o jais būtų apmokestinama didžioji dabar kontrabanda atkeliaujančių prekių) ir gyventojų pajamų mokesčio (o jo išvengia dirbantys nelegaliai) surinkimas.”

Finansų ministerijos duomenimis, per pirmąjį šių metų ketvirtį daugiau nei planuota buvo surinkta pridėtinės vertės mokesčio (iš viso 2,3 mlrd. Lt), bet mažiau akcizo (702 mln. Lt), pelno (140 mln. Lt) ir gyventojų pajamų (793 mln. Lt) mokesčių.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...