2011 Gruodžio 06

Liberalų sąjūdis: siūlomi mokesčiai neturi nieko bendra su prabanga

veidas.lt

Kaip praneša ELTA, Seimo Liberalų sąjūdžio frakcija pareiškė nepritarsianti kai kurių Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos atstovų siūlymams svarstant 2012 metų valstybės biudžeto projektą galimai įvesti naujus mokesčius.

Liberalų sąjūdžio frakcija mano, kad šiandien Lietuvoje prie prabangos mokesčių priskirti nekilnojamojo turto mokestį, naują mokestį už automobilius yra visiškai netinkama, nes šiuo atveju jie neturi nieko bendra su prabanga – šie mokesčiai paliestų kasdienes ir būtinąsias žmonių reikmes.

Tuo metu viešai nuskambėję siūlymai sustabdyti iki 2 procentų ir taip sumažintas “Sodros” įmokas į privačius pensijų fondus yra, šios frakcijos nuomone, neatsakingi bei neteisingi dirbančiųjų žmonių atžvilgiu.

Liberalų sąjūdžio frakcija primena, kad mūsų šalies vadovai dar šių metų gegužės mėnesį, vertindami nekilnojamojo turto ir automobilių mokesčių įvedimo galimybes Lietuvoje, atsižvelgiant į Tarptautinio valiutos fondo (TVF) rekomendacijas, yra viešai ir nedviprasmiškai pareiškę, kad tokių TVF pasiūlymų jau nusibodo klausytis.

“Norime aiškiai pasakyti, kad nepritariame naujų mokesčių įvedimui Lietuvoje, kurie tik dar labiau padidintų socialinę atskirtį, nuskurdintų paprastus dirbančius šalies žmones. Diskutuojant dėl biudžeto spragų užkamšymo, mūsų nuomone, šiuo metu yra dirbtinai supriešinamos dvi visuomenės grupės – pensininkai ir dirbantieji, tokiu būdu keliama įtampa visuomenėje. Tai netoleruotina”, – teigė Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Algis Kašėta.

Liberalų sąjūdžio frakcija sveikina, kad Vyriausybėje, svarstant 2012 metų valstybės biudžeto projektą, buvo pasiektas sutarimas 4 proc. sumažinti valstybės sektoriaus išlaidas, o ankstesnio siūlymo 2-3 proc. didinti pridėtinės vertės mokestį (PVM), galėjusį gerokai pabloginti pažeidžiamiausių visuomenės grupių padėtį, buvo atsisakyta.

Liberalų sąjūdžio frakcija mano, kad, siekiant efektyvaus valstybės lėšų panaudojimo, artimiausiu metu būtina kuo skubiau peržiūrėti socialinių pašalpų ir sveikatos priežiūros sistemas, kuriose iki šiol neatliktos būtinos struktūrinės reformos.

Kaip ELTA jau skelbė, Seimo Pirmininkė Irena Degutienė yra įsitikinusi, kad valdžia privalo vykdyti pensininkams duotus pažadus ir nuo kitų metų pradžios grąžinti jiems pensijas.

Seimo vadovės nuomone, reikėtų įvesti prabangos mokesčius, tai yra nekilnojamojo turto mokestį, brangiųjų automobilių, jachtų, brangakmenių ir panašiai.

I. Degutienės nuomone, tikrai nieko neatsitiks, jeigu metus nepervesime į pensijų fondus 2 proc. iš “Sodros” biudžeto. Pasak parlamento vadovės, yra minčių grįžti prie progresinių mokesčių skaičiavimo.

Kaip vieną iš taupymo šaltinių Seimo Pirmininkė nurodė ir Kelių fondą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...