2010 Birželio 17

Okupacija

Vyriausybei teks atsiskaityti, ką padarė, kad Rusija atlygintų Lietuvai okupacijos žalą

veidas.lt

Žmogaus teisių komitetas posėdyje trečiadienį nutarė įpareigoti Vyriausybę kasmet atsiskaityti, kas padaryta, jog Rusija atlygintų Lietuvai sovietų okupacijos padarytą žalą.

„Lietuvos piliečiai referendume savo valią žalos atlyginimo klausimu pareiškė dar 1992 metais, o 2000-aisiais parlamentas priėmė atitinkamą įstatymą, tačiau realių žingsnių, kad Sovietinės okupacijos Lietuvai padaryta žala pagaliau būtų kompensuota, taip ir nesulaukėme“, – sakė Žmogaus teisių komiteto pirmininkas Arminas Lydeka.

A. Lydeka artimiausiu metu įregistruos įstatymo pataisą dėl Vyriausybės įpareigojimo apie nuveiktą darbą Seime atsiskaityti kartą per metus, per  pavasario sesiją.

Sovietų okupacijos padarytos žalos kompensavimo klausimą Lietuva iškėlė iškart paskelbusi nepriklausomybę. 1992 m. birželio 14 d. buvo surengtas referendumas, kuriame 90 procentų dalyvavusių rinkėjų (iš viso apie 69 procentus visų Lietuvos piliečių) pareikalavo, kad Rusija išvestų buvusios SSRS kariuomenę ir atlygintų Lietuvai sovietinės okupacijos padarytą ir su ja susijusią žalą.

Anksčiau darytais ekspertų skaičiavimais, bendra okupacijos padarytos žalos suma – apie 20 milijardų dolerių.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...