2014 Kovo 24

87 proc. lietuvių tiki, kad Rusija gali vėl pulti Lietuvą

veidas.lt


Stebėdami įvykius Kryme lietuviai nesijaučia nei saugūs, nei ramūs: dauguma – 87 proc. Lietuvos didžiųjų miestų gyventojų mano, kad Rusija vėl gali mėginti okupuoti Lietuvą arba jos dalį. Kad ši grėsmė, daugelio Lietuvos miestiečių nuomone, yra visiškai reali, parodė „Veido“ užsakymu rinkos tyrimų ir konsultacijų bendrovės „Prime consulting“ kovo 18–20 dienomis atlikta apklausa.
Rusijos keliama grėsme Lietuvai netiki tik kiek daugiau nei 8 proc. didmiesčių gyventojų: tiek respondentų linkę manyti, kad Lietuva, saugoma NATO, šiandien yra visiškai saugi.
„Veido“ užsakymu atlikta apklausa taip pat liudija akivaizdų Lietuvos gyventojų nepritarimą Rusijos prezidento Vladimiro Putino veiksmams Ukrainoje. Rusijos veiksmų Kryme nepalaiko net 78,2 proc. lietuvių.
Kita vertus, Rusijos pusėn šiuo atžvilgiu yra linkę stoti irgi palyginti nemažai – arti penktadalio apklaustų gyventojų.

Ar pritariate Rusijos prezidento V.Putino veiksmams Kryme? (proc.)
Nepritariu     78,2
Pritariu     18,8
Neturiu nuomonės     3

Jūsų nuomone, ar grėsmė mūsų šaliai yra reali: ar Rusija gali mėginti vėl okupuoti Lietuvą ar jos dalį? (proc.)
Taip, tokia grėsmė visiškai reali     87
Ne, to negali būti, nes Lietuvą saugo NATO     8,4
Nežinau / neturiu nuomonės     4,6
Šaltinis: „Veido“ užsakymu rinkos tyrimų ir konsultacijų bendrovės „Prime consulting“ 2014 m. kovo 18–20 d. atlikta Lietuvos didžiųjų miestų 500 gyventojų apklausa. Cituojant apklausą, nuoroda į „Veidą“ būtina.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (7)

 1. jonas jonas rašo:

  na tikėti tokiomis nesamonėmis gali tik beprotis… visa ta ,,grėsmė” reikalinga pan į maršalą jukneviččččččč , kad galėtų psiskirti 2 proc nuo biudžeto ir paskui sėkmingai juos tratinti savo nuožiūra ,kaip madinga LT…
  NURIMKIT…karo nebus , o jei norės ,kas pulti tai net nespėsite suprasti kas įvyko…
  AMEN

 2. Pikasas Pikasas rašo:

  Kas lemia V. Putino sprendimus: idėjos, kuriomis gyvena jo aplinka (pas delfistus)

  KOMENTARAS RAŠINIUI

  Straipsnis įdomus savo novatorišku požiūriu į Rusijos imperijos vidinius procesus. Kokios srovės ir kryptys nukreiptos didžiarusiško šovinizmo pridengimui ir atplovimui verta žinoti ne tik Rusijos gyventojams, bet ir kitų šalių politologams. Ypač, pavojingoje terpėje gyventiems Rusijos kaimynams. Filosofijos mokslas tik parodo dabartinėje visuomenėje žinomas kryptis ir jis paprastai išlaiko savo neutralitetą. Kas kita, kai filosofija pereina į ideologines plotmes. Štai tada ir išryškėja įvairių ideologijų tikslai ir siektinos politinės priemonės jų įgyvendinimui. Ta didžiulė terpė Rusijos filosofijoje, kurią aptaria rašinio autorė, savo esme nebeatitinka naujųjų laikų kuriamai filosofijai ir savo ideologijomis dažnai būna visiškas anachronizmas. Pasaulio visuomenę suvokti tik pagal kalbinius, religinius bei kultūrinius skirtumus yra žengimas į praeitį.

  Šiuolaikiniame aukštų technologijų amžiuje iškyla asmens, kaip kūrėjo ir naudotojo, reikmių prioritetai. Lozungas “viskas žmogui ir žmogaus gerovei”, kuris buvo taikomas tik konkrečiai terpei, taip pat yra gerokai senstelėjęs. Kur kas svarbesnis dalykas yra žmogaus santykis su gamta ir visu supančiu pasauliu. Kol žmonija vis dar nesuranda kelių ir būdų, kaip susivienyti Žemėje svarbiausiam tikslui – visaapimančiai tarpusavio santykių ir santykių su aplinka harmonijai, tol žmonijai grės susinaikinimo ir išnykimo grėsmė. Koks nors, netgi per klaidą kilęs branduolinis karas gali smogti Žemei tokia jėga, kad žmonija ir visa gamta gali būti nublokšta tūkstančius metų atgal, o kai kurios rūšys gali netgi visai išnykti. Tada visai nebus svarbu, kur kokia valstybės siena buvo, kokią religiją kas išpažino ar kokia tauta kur kada gyveno.

  Rusijos filosofams produktyviai reikštis labai trukdo ta realybė, kad Rusijos imperija tapo didele branduoline valstybe, kuri “gali sau leisti” diktuoti kitiems savo valią grasindama “radioaktyviais pelenais”. Susinaikinimo filosofija Žemės visuomenei visiškai nereikalinga. Ji netgi labiau žalinga už siekius pavergti visus gyventojus pagal vienos diktatūros standartus. Kai putiniškas režimas vis labiau panešėja savo turiniu ir forma į fašizmą bei neokomunizmą, didžiausia grėsmė kyla pačiai Rusijai ir joje gyvenančiai gausiausiai rusų tautai. Likęs Pasaulis gali nesutikti su minėta globaline perspektyva ir gali tam pasipriešinti tomis kraupiomis priemonėmis, kurios karo pragare sunaikintų viską ir tada apie bet kokią pergalę net kalbėti nebetektų. Štai kokia kryptimi pajudėjo dabartinė V.Putino komanda. Kasdama duobę kitiems jie gali patys į ją netgi vieni iš pirmųjų įkristi.

  Kokius nuostolius tokia agresyvi kryptis jau padarė? – kol kas tiksliai suskaičiuoti negalime, nes nežinomos visos galimos pasekmės. Kad Rusija jau gal turi apie 460 mlrd dolerių nuostolių, tai toli gražu dar ne viskas. Likusio pasaulio nuostoliai perspektyvoje gali būti ne mažesni. Jei kažkoks arogantiškas diktatorius su savo komanda gali padaryti virš trilijono dolerių nuostolį, neskaitant gyvybių netekčių, tai pasaulinėje bendravimo sistemoje yra didelė spraga, kurią būtina panaikinti. Visos žmonijos labui. Sirijoje tą padaryti nepavyko. Turime virš 130 tūkst. žūčių ir virš 9 mln pabėgėlių. Jei Kremliaus monstras ruošia panašų likimą Ukrainai, tai gal dar nevėlų agresorių sustabdyti. Manau, kad nevėlu, jei demokratinės šalys baigs spekuliuoti pragmatizmu ir susitelks kur kas svarbesniam tikslui.

 3. Bėdų turgaus TV Bėdų turgaus TV rašo:

  Situacija labai povojinga, bet Vakarai akivaizdžiai vengia konflikto peraugimo į tikrą rimtą karą, o tai kreipia Putiną kol kas apsieiti be rimtų šaudymų. Todėl tikėtina, kad Putinas vengdamas ”tikro” karo, suplanuotas teritorijas okupuos palaipsniui (bent jau taip elgėsi Hitleris 1938-39 m.: Austrija, Sudetai, Čekija, Klaipėda paimtos be šaudymų). Jei Putinas laikysis Hitlerio išbandytos ir pasiteisinusios taktikos/logikos, tai jis nelįs į Baltijos šalis, kol neužvaldys visos Ukrainos, Padniestrės, Moldovos. Jei Vakarams svarbu išlaikyti Baltijos valstybes, tai kuo greičiau čia reikėtų įkurti NATO bazes, kurios parodytų, kur yra raudona linija. Bet jei Vakarai ir JAV kapituliuoja, nenori Rusijos “erzinti”, t.y. mus atiduoda, tai pats laikas dideliais kiekiais pirkti kruopas. Šiandien dar galima gelbėti Baltijos šalių nepriklausomybę ir išvengti būsimų aukų ir praradimų, bet taip ir neaišku, ar kas nors konkretaus daroma ta tema, ar viskas apsiriboja skambiais, beprasmiais pareiškimais bei raminimais.
  Gretimame tekste pasakojama, kad švedai “persvarsto” savo gynybos strategijas. Ko tiems baimintis? Juk Ukraina, Baltijos šalys ir jūra juos gina. Tikėtina, kad ir NATO jų ginti tikrai stotų. Europiečiai, kaip bebūtų…

 4. Rūta žalia Rūta žalia rašo:

  kokia apklausa, tokie ir atsakymai . Jos vertė lygi nuliui

 5. Saulius Saulius rašo:

  Neįtikėtiną smegenų plovimo lygį pasiekė Lietuva. Apklausa – unikali. Kaip ir unikali JAV okupuotų valstybių valdymo technologija savo išvystymu. Šiuo požiūriu aiškios alternatyvos, kaip vaduotis iš okupacijos, bent Lietuvoje nėra ir būti negali. Jei taip ir toliau, tai neužilgo pasieksime lygį, kuomet žmones sodins į kalėjimus už tai, kad šie tvirtins, jog Rusijoje gyvena geri/gerų žmonių, kaip tai buvo po Antrojo Pasaulinio karo. Tik tuomet tai buvo Vokietija. Rusijoje vyksta rimtas judėjimas, skirtas išsivaduoti iš JAV okupacijos. Michael McFaul atstatyidinimas ir prasidėjusi neįtikėtino cinizmo Lietuvos dienraščiuose skirta antiputiniška kampanija tik patvirtina JAV desperaciją išlaikyti okupuotą teritoriją bent tokiame pavidale, kokia yra šiuo metu. Idealus valdymo įrankis buvo B. Jelcinas. Labai tikiuosi, kad jiems (rusams) tai pavyks. Karas (šaltasis) bus ilgas ir alinantis, nebent padės numatoma didžiausia kapitalo efektyvumo kritimo (ekonominė) krizė ar USD, tik emocine verte grįstos pasaulinės valiutos silpnėjimas/griūtis. Čia Rusija įgautų galimybę proceso forsavimui. Kolkas JAV tokį postūmį jau suteikė sankcijomis ir tai ypatingai geras ženklas. Ką gi, linkiu sėkmės Rusijai.

 6. Antanas Antanas rašo:

  Kas tas nesamones sugalvoja, ar tas gribas (Gribauskaite) isako rasyti tokius straisnius ? :D

 7. jei jei rašo:

  jei apklausa būtų tikslesnė tai rezultatas b8t7 ne 87 ,o 99 procentai


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...