2011 Sausio 24

Politika

Vyriausybė sprendžia, pagal kokius kriterijus skirti premijas pareigūnams

veidas.lt

Vyriausybė sprendžia, kokiais kriterijais remiantis skirti premijas pareigūnams, kovojantiems su kontrabanda.

Pareigūnų skatinimui šiemet numatyta 5 mln. litų. Kaip anksčiau skelbė Vyriausybė, Valstybės sienos apsaugos tarnybai skiriama 2,2 mln. litų, Muitinės departamentui – 2 mln. litų.

Pasak ministro pirmininko kanclerio Deivido Matulionio, iš 5 mln. litų sumos turėtų būti skirta lėšų skatinti dar keturių institucijų – policijos, prokuratūros, Finansinių nusikaltimų tyrimo bei Specialiųjų tyrimų tarnybų – pareigūnus.

“Kalba eina tik apie nusikaltimus ekonomikai, kai padaryta turtinė žala valstybei”, – apie pirmadienį Vyriausybės svarstytą projektą po ministrų pasitarimo žurnalistams sakė D.Matulionis.

Kanclerio teigimu, dėl kriterijų premijoms skirti užvirė ginčas.

“Bandoma nustatyti kriterijus, kad ne kiekvienas ateitų su prašymu, kad kiekvienam darbuotojui po 50 litų, o už konkrečius reikšmingus darbus kovojant su šešėliu ir kontrabanda”, – teigė jis.

Anot D.Matulionio, savaitę bus laukiama pastabų iš Vidaus reikalų ir Teisingumo ministerijų.

“Norime pasiekti, kad už reikšmingus rezultatus pareigūnai būtų premijuojami. Komisija turėtų spręsti, kas tie reikšmingi rezultatai, ir institucijos pateiks savo siūlymus, komisija rekomenduos arba nerekomenduos, Vyriausybė priims sprendimą skirti ar neskirti institucijai pinigai”, – sakė kancleris.

Anot jo, institucijos vadovui bus palikta teisė spręsti, kaip skatinti vieną ar kitą pareigūną.

“Institucijos vadovas pats nuspręs – iš to sąrašo, kuris buvo pateiktas – kam skirti 2000, kam 1500, kam 1000 litų. Paliekama institucijos vadovo diskrecijoje. Dėl kriterijų dar šiokia tokia diskusija vyks”, – teigė D.Matulionis.

Vyriausybė deklaruoja siekį šiemet iš šešėlinės ekonomikos gauti apie milijardą litų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...